Wtorek, 07 maja 202407/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Prywatna firma zakłada blokady na koła. Za ich usunięcie, każe sobie płacić od 200 do 300 złotych

Wraca problem tzw. prywatnych blokad na koła, jakie zakłada jedna z lubelskich firm. Za ich usunięcie żąda 200 lub 300 złotych. Policja jest bezsilna, a kierowcy starają się sami sobie radzić, np. poprzez samodzielne usuwanie blokady.

72 komentarze

  1. Brawa dla sędziego ,życzę mu aby dres zablokował mu auto , brawooooooo !!!!!!!!!
    I jak zwyle biurokratyczny bajzel w PL.

  2. Gościa można olać. Ponad trzy lata temu założył mi szczękę, podpisałem mu weksel i tyle. Dostałem raz wezwanie do zapłaty z jakiejś kancelarii i na tym się skończyło. Gość nikogo nie poda do sądu bo wie że nie wygra żadnej sprawy więc bazuje na ludzkim strachu i liczy że ktoś coś wpłaci.

    • Dochodzenie roszczeń wekslowych w postępowaniu cywilnym
      Roszczenie z weksla może być dochodzone na drodze sądowej. Pozew wniesiony przez wierzyciela wekslowego może zostać rozpoznany w postępowaniu nakazowym jeżeli powód zgłosi wniosek o wydanie nakazu zapłaty w tym postępowaniu. Sąd orzeka wówczas na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron i przeprowadzania rozprawy i opiera się jedynie na złożonym pozwie oraz załączonym do niego oryginalnym wekslu. W razie złożenia ważnego weksla sąd wydaje nakaz zapłaty przesyłając go wierzycielowi oraz dłużnikowi. W nakazie zapłaty wyznaczony jest dwutygodniowy termin na zapłatę sumy wekslowej bądź na wniesienie przeciwko niemu zarzutów. Niezależnie od działań dłużnika, po dwóch tygodniach nakaz zapłaty staje się wykonalny i może być przedmiotem egzekucji komorniczej po nadaniu klauzuli wykonalności, a więc ma moc tytułu egzekucyjnego. Ponadto nakaz zapłaty od chwili wydania stanowi tytuł zabezpieczenia, będący podstawą dla prowadzenia przez komornika postępowania zabezpieczającego.

  3. Ja proponuję umiescić tabliczkę z numerem telefonu do portiera,dzwonić i czekać aż otworzy!

  4. tak zwane Prawo i Sprawiedliwość, i w związku z tym obowiązującym prawem „możemy na ch… mu naskoczyć”

  5. Trzeba sprejem trysnąć w odpowiednim miejscu regulaminu (tam gdzie informacja o opłatach). Nie widoczna oplata skutkuje brakiem opłaty….a dresa nie zaszkodzi w pape żeby mu czwarty pasek ze spodni odpadł 😉

  6. Jest jedno wyjście z tej sytuacji 😉 Gdy założona zostanie blokada należy wezwać policję i przy policji odciąć szlifierką kątową blokadę.

  7. Jeżeli policja jest bezsilna tzn, że zakładanie takiej blokady jest poza prawem więc usunięcie jej własnymi sposobami również nie powinno być karalne w jakikolwiek sposób. Prywatna firma założyła – prywatna osoba zdjęła.

  8. Jak można na samochody to i pieszym na nogi powinni zakładać na terenie prywatnym.

  9. Uwaga! Wiadomosc z ostatniej chwili! Prawdopodobnie pracownik mial na sobie jeszce sweter..!!!

  10. ZS pieszy po pierwsze nie zajmuje tyle miejsca, nie halasuje i nie zatruwa środowiska i nie niszczy kostki na chodnikach i nie niszczy trawników. Taka drobna różnica