Sobota, 04 maja 202404/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelskie ma uchwałę antysmogową. Do 2024 roku mają zniknąć „kopciuchy” oraz piece pozaklasowe

Przyjęte zostały przepisy mające na celu poprawę jakości powietrza na Lubelszczyźnie. Uchwała cieszy organizacje ekologiczne, jednak mają do niej również zastrzeżenia. Podkreślają jednak, że najważniejsze, iż w końcu została wprowadzona.

78 komentarzy

  1. Tłumaczenie, że mam kopciucha, bo mnie nie stać zupełnie nie interesuje sąsiadów takiego truciciela całej okolicy. Druga sprawa, czy naprawdę właścicielom kopciuchów aż tak zależy na każdej złotówce kosztem oddychania smrodem. Na dziadowaniu daleko się nie zajedzie. Palenie śmieciami, czy innym szajsem – może jeszcze zaczniecie jeść spod siebie dla oszczędności.

    • a najczęściej ci co mówią palą papierosy…koszt pieca to akurat tyle co rocznie wydaje na fajki

    • Może i odejdą od pieców ale rząd musiał by dofinansować co sezon 10tysi

  2. A co z kominkami , ogrzewam dom kominkiem z płaszczem wodnym… co dalej…

    • To trzeba było myśleć przy budowie domu i zaprojektować normalne ogrzewanie, a nie popełniać błędy które popełniali inni.
      Kogo to interesuje, że nie chciało ci się zamontować cywilizowanego ogrzewania.

      • No to tobie daleko do cywilizacji. Ja także mam dom ogrzewany kominkiem i dym z komina zobaczysz tylko podczas rozpalania. Jest to jedno z ekologicznych źródeł ciepła. Prawo budowlane dopuszcza takie ogrzewanie i ludzie z niego korzystają. Dom wybudowałem 6 lat temu i nadal taki system ogrzewania jest nowością.

  3. Ciekawe który właściciel starej kamienicy będzie wywalał stary piec kaflowy żeby położyć instalację grzewczą za kilkanaście/kilkadziesiąt tys.zł po to by… zarobić miesięcznie 300-500 zł na wynajmie jakiejś roszczeniowej niedorajdzie życiowej. Kompletny idiotyzm.

  4. A w piecach kaflowych można palić w nieskończoność, bo to nie jest piec c.o, tylko ogrzewacz „miejscowy”?
    Brawo taka uchwała! ? ? ?

  5. podam przykład działania straży miejskiej pod nadzorem inspiratora-kandydata do senatu. Otóż kiedyś udało mi się sprowadzić eko-patrol do sąsiadującego z blokiem , w którym zamieszkuję „cichego” warsztaciku samochodowego. Mimo smrodu z palonych plastików patrol stwierdził, ze panowie palą brykietami z obi, na co ponoć okazali paragon. Od tamtej pory wystarczy mieć cierpliwość żeby dodzwonić się na 986 i po kilkunastu minutach z komina przestaje się dymić i mechanicy pospiesznie opuszczają warsztat. I to ekologia w mieście inspiracji

    • Przecież w warsztatach to jest norma. Piece na olej opałowy który jest kupowany po to żeby mieć paragon. Olej opałowy idzie do zbiornika samochodu a do pieca olej przerobiony z silników, skrzyń biegów itd. którego w warsztatach jest pod dostatkiem.

  6. Opodatkować zapałki. To też wpływa na jakość powietrza .ha

  7. Propaganda ekologiczna w natarciu , idioci tyle w temacie …..

  8. nie kopcący i nie trujący

    Nareszcie ,w końcu się doczekałem…pewnie z wyegzekwowaniem nakazu wymiany bedzie problem ,ale ci co ich stać ,ale potrzebują „bacika „w postaci ustawy ,przynajmniej zaczną już szukać jakiegoś normalnego nie kopcącego kotła C.O.

  9. Brawo !!! Lepiej pózno niż wcale ,w końcu poszli po rozum do głowy i zrozumieli ze stawianie „na edukację ” jak to wczesniej zrobino ,zamiast uchwały ,na nic się nie zda ,bo są jednostki odporne na edukację i argumenty ,bo „ja bedę sobie palił i kopciił czym chcę i w czym chcę i nic mi nie zrobicie „

  10. Marcinku ,a co ? Nie po nosku ci ustawa ? Pewnie sąsiedzi klną cię na potęgę ,bo umilasz im życie swoim kopciuchem ? Akurat nie jestem nawiedzonym ekologiem ale mam serdecznie dosć wdychania tego wszechobecnego smrodu z kominów ,kiedy wyjdzie sie zimową porą na zewnątrz ,nawet do pracy jezdze autem choć mam ok 2 km ,bo jezdzac rowerem czy idąc piechotą można się udusić