Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Łącząca dwa osiedla kładka nad ruchliwą ulicą zostanie wyremontowana. Koszt to kilka milionów złotych

To jedyne miejsce na odcinku 600 metrów, gdzie można przejść na drugą stronę jezdni. Znajdująca się w coraz gorszej kondycji kładka zostanie wyremontowana. Miasto za wykonanie prac będzie musiało sporo zapłacić.

Remont kładki dla pieszych łączącej osiedla Piastowskie i Mickiewicza w Lublinie od dłuższego czasu stał pod znakiem zapytania. Chodzi o metalowy obiekt znajdujący się nad ul. Filaretów w Lublinie. Jej stan nie jest jeszcze tragiczny, jednak pogarsza się z roku na rok. Na poszczególnych elementach nie brakuje też korozji.

Prace mające na celu przywrócenie świetności kładki planowane są od dłuższego czasu. Jednak na przeszkodzie wciąż stawały finanse. W końcu Zarząd Dróg i Mostów ogłosił przetarg. Na realizację inwestycji przeznaczono 1,16 mln zł. Tymczasem najtańsza z ofert, lubelskiej firmy Dura, opiewała na 4,25 mln zł. Kolejne były jeszcze droższe.

Urzędnicy unieważnili więc przetarg i ogłosili kolejny licząc, że wpłyną tańsze oferty. Jednak znów nie udało się go rozstrzygnąć. Magistrat się nie poddawał i ponownie ruszył z poszukiwaniem wykonawcy prac. Oczywiście zwiększając też kwotę środków na realizację inwestycji do blisko 3,5 mln zł.

Każda ze złożonych ofert znów była wyższa, jednak tym razem najkorzystniejsza z nich, firmy Primost Serwis, jest tańsza od tej, jaka wpłynęła za pierwszym razem. Tak więc wiadomo już, że remont kładki będzie kosztował 4,1 mln zł. Termin wykonania prac został wyznaczony na 9 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Łącząca dwa osiedla kładka nad ruchliwą ulicą zostanie wyremontowana. Koszt to kilka milionów złotych

22 komentarze

 1. Cena jak zwykle z kosmosu

  • jak zwykle wypiewadział się ekspert, znawca, osoba święta i zdrowo pierdo…

   • Jak nie masz nic mądrego do napisania to w ogóle nie pisz.

   • widać że jesteś urzędasem który to zatwierdził albo wykonawcą! to prawda że cena jest mega zawyżona! Toż to kładka piesza z metalu a nie most siekierkowski 😉

 2. Hej, a co z kładką między Tatarami a osiedlem Przyjaźni? Wzdłuż Łęczyńskiej.
  Od lat stoi zamknięta i straszy a stanowiła i mogłaby stanowić alternatywę dla przejścia między osiedlami, które przebiega przy ruchliwej ulicy i wymaga uwzględnienia aż czterech części z osobną sygnalizacją świetlną.

 3. Zło... umiaru nie znają

  To taniej będzie wybudować 2 nowe obok.

 4. Można pomyslec nad przejściami podziemnymi pod najbardziej ruchliwymi ulicami. Takie przejście byloby zbawienne na tysiąclecia, przy zamku i przy skrzyżowaniu z lubartowska. I kilka innych miejsc. W Śródmieściu raczej to nie jest możliwe ale w innych newralgicznych miejscach owszem.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo