Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Krowa wpadła do torfowiska. Na ratunek ruszyli strażacy (zdjęcia)

Najpierw wyciągali koziołka z Zalewu Zemborzyckiego, potem krowę z bagna. Kolejną w dniu dzisiejszym akcję związaną z ratowaniem zwierzęcia przeprowadzili strażacy z naszego regionu.

Kolejną akcję związaną z ratowaniem zwierzęcia prowadzili w dniu dzisiejszym strażacy. Tym razem w powiecie kraśnickim. Kilka minut po godzinie 12 zostali poproszeni o pomoc w wyciągnięciu krowy z torfowiska.

Zwierzę oddaliło się z jednego z gospodarstw w miejscowości Wilkołaz Drugi. Krowa została odnaleziona przez właściciela, jednak ten nie był w stanie poradzić sobie z jej wyciągnięciem z grząskiego terenu. Na miejscu interweniowali strażacy z jednostek OSP KSRG Wilkołaz oraz PSP Kraśnik.

Strażacy za pomocą drabiny dostali się do zwierzęcia i wykorzystując m.in. bosak wyciągnęli krowę z pułapki. Jak nas poinformowano, działania nie należały do łatwych, gdyż zwierzę było bardzo zmęczone i obawiano się, że może nie przeżyć akcji. Dlatego też powoli i ostrożnie starano się wyciągnąć je na brzeg. Bo blisko godzinie krowa została przekazana właścicielowi. Cała i zdrowa wróciła na teren gospodarstwa.

Krowa wpadła do torfowiska. Na ratunek ruszyli strażacy (zdjęcia)

Krowa wpadła do torfowiska. Na ratunek ruszyli strażacy (zdjęcia)

Krowa wpadła do torfowiska. Na ratunek ruszyli strażacy (zdjęcia)

(fot. OSP KSRG Wilkołaz)

8 komentarzy

 1. BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Rząd powinien już dawno wprowadzić ustawę żeby zwierzęta nie pchały się w bagna i zbiorników wodnych z wyłączeniem bobrów oczywiście 🙂

 3. susza i pić się zwierzęciu chciało

 4. Czechowskie Górki

  a to romantyczka chciała strzelić samobója widocznie w lepszy sposób niż na farmie ale ludzie tym razem pomogli

 5. I to jest pozytywna wiadomość w tym trudnym czasie.

 6. Powyższe zdjęcia po części nijak się mają do treści artykułu. Owszem na fotkach są piękne wozy strażackie i dzielni strażacy w „bojowym” umundurowaniu, lśniących hełmach, a nawet w wymaganych maseczkach (chociaż nie mam pewności czy strażacy podczas swych działańbmają obowiązek ich noszenia). Ale na zdjęciu ukazujacym wyciąganie krasuli to raczej są okoliczni chłopi, a nie strażacy, czy też druhowie z OSP ( ci ostatni na akcje ratunkowo-gaśnicze też ubierają się w odzież ochronną z napisem STRAŻ).

 7. Bosakiem , krowe? to chyba kłuli ją w de …

 8. Tomek czereśniak

  Krasula udrała panimajesz?

Z kraju