Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejna sieć handlowa otwiera swoje sklepy w każdą niedzielę

Pomimo obowiązującego zakazu handlu w niedziele, obecnie łatwiej wymienić sieci handlowe, które w te dni są zamknięte, niż zdecydowały się otworzyć dla klientów. Teraz do tych drugich dołączyło Obi.

Od najbliższej niedzieli, 5 grudnia, wszystkie sklepy Obi w całym kraju znów będą czynne 7 dni w tygodniu. Sieć, która posiada obecnie 59 placówek, podjęła taką decyzję po tym, jak na podobny krok zdecydowała się konkurencja. Od pewnego czasu można bowiem w każdą niedzielę robić zakupy w Bricomarché, Castoramie, Leroy Merlin czy Juli.

Podobnie jak inne sieci, również Obi zawarło współpracy z operatorem pocztowym, dzięki czemu zaoferowało klientom sklepów stacjonarnych odbiór i nadawanie przesyłek kurierskich. Przedstawiciele placówki zapewniają, że tego dnia klientów obsługiwać będą pracownicy, którzy wyrazili gotowość podjęcia dodatkowego dnia pracy. Otrzymają za to dodatkową premię oraz dzień wolny.

Nowe przepisy, które mają ograniczyć otwieranie sklepów metodą „na placówkę pocztową” mają wejść w życie 1 lutego 2022 roku. Od tego dnia w niedziele będą mogły pracować jedynie placówki, które uzyskują z działalności pocztowej co najmniej 40 proc. przychodów.

(fot. pixabay.com)

25 komentarzy

  1. Haha państwo z dykty…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo