690 680 960

Kliknęła link w SMS-ie, straciła ponad 20 tys. złotych

Dostała wiadomość tekstową, że musi dopłacić kilka złotych za usługę. Weszła w link i po chwili straciła ponad 20 tys. złotych.

Na początku tego tygodnia policjanci z Biłgoraja przyjęli zgłoszenie dotyczące oszustwa. 48-letnia mieszkanka gminy Biłgoraj podczas płatności on line została okradziona.

Policjanci ustalili, że kobieta otrzymała na telefon komórkowy wiadomość SMS z informacją, że zalega z opłatą za usługę, z której korzysta, na kwotę kilku złotych. Wiadomość zawierała również link do strony platformy płatniczej.

Kobieta weszła z link i znalazła się na stronie, gdzie wskazane były różne banki. 48-latka wybrała bank, w którym miała zgromadzone środki i zleciła transakcję. Następnie otrzymała SMS z kodem, który wprowadziła by potwierdzić transakcję. Po chwili otrzymała kolejną informację, że wprowadzony przez nią kod jest błędny i została poproszona o wprowadzenie kolejnego kodu. Po wprowadzeniu wskazanego kodu i zatwierdzeniu transakcji postanowiła sprawdzić stan swojego konta.

Jak się okazało z konta 48-latki zniknęły pieniądze w kwocie ponad 20 tysięcy złotych. Policjanci pracują nad sprawcą i apelują o większą rozwagę podczas korzystania z płatności internetowych.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

15 komentarzy

 1. Klasyka gatunku…

 2. do przelewów najlepiej używać zwykłego telefonu,nie smartfona,,

  • tiaaa… najbezpieczniejszy model do robienia przelewów to „Tulipan” z wybieraniem impulsowym

 3. miała więć dała

 4. A ksiądz z ambony dalej będzie ględził o aborcji i Owsiaku zamiast uczulać na różnych „wnuczków”, „policjantów” czy oszustwa z OLXa lub intratne „okazje” dla poszukujących pracy. Potem zdziwienie naiwnych, że ktoś im wybrał z konta kasę, zaciągną na ich dane kredyt lub założył bez wiedzy firmę i narobił długów. Ile by o tym nie pisały i trąbiły media, ile razy na stronie banku nie umieszczanoby informacji o linkach i kodach to i tak znajdzie się ktoś nieostrożny i łatwowierny, kto da się wkręcić i traci nieraz dorobek życia. Więcej ostrożności!

 5. Następna. Przecież w wiadomości sms jest podana kwota przelewu.

 6. Kto trzyma tak grubą kasę bezpośrednio na podstawowym rachunku? To musiała być blondynka, innego wytłumaczenia nie ma.

 7. Starsza kobita i takie numery.

 8. kara smirci za takieprzestepstwa skutecznie odstraszy

 9. Dobrze że smartfon nie kazał jej klikać myszką, bo pewnie zaczęła by robić wielokrotny szpagat… 🙂

 10. Czyżby już złapali sprawcę (cytat z powyższego artykułu) – „Policjanci pracują nad sprawcą” – szybcy są ???

Kursy walut

 • USD 3.9478zł -0.68%
 • GBP 5.0066zł -0.26%
 • EUR 4.3327zł -0.49%
 • CHF 4.5031zł -0.32%

Polub nas