Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jak poparcie protestów przekłada się na zakupy polskich produktów?

60% Polaków ma w planach kupować więcej polskich owoców i warzyw – wynika z badania przeprowadzonego przez Kantar Polska. Wśród owoców dominują jabłka, truskawki, czereśnie oraz maliny, śliwki, gruszki i borówki, wśród warzyw pomidory, ogórki, ziemniaki, marchew, cebula, kapusta i papryka.

30 komentarzy

 1. Za Tuska od razu się polepszyło. Polacy kupują droższe bo mają więcej pieniędzy.
  Za Kaczyńskiego Polaków nie stać było na rarytasy.

 2. Kupuję tańsze, nie interesuje mnie czy niemieckie,polskie czy ukraińskie 🤓😎

 3. Pytanie czy damy radę jako konsumenci kupić naprawdę polskie warzywa i owoce, a nie tylko pakowane w Polsce, bo już wiele razy były afery z „polską” żywnością, która okazywała się żywnością z zagranicy, przepakowaną w Polsce.

 4. Trują nas ze wszystkich stron mało kto dożywa siedemdziesiąt lat.

  • nie kryty krytyk

   jeszcze dodaj że znaczna większość w wypadkach. ale to zburzy twoją teorie, jedni wyliczają że średni czas życia sie wydłuża a jakaś julka czy inny staszek twierdzi że żyjemy krócej, kto ma racje.

 5. Wolę jeść tańsze banany i pomarańcze z drugiego końca świata, niż kupować ziemniaki i jabłka od tych co utrudniali mi życie i dojazd do pracy. W jednym i drugim taka sama chemia.

 6. Gdzie te 100 obietnic Tuska frajerzy 😂

 7. Problem jest gdzie indziej,mianowicie:pośrednicy,przetwórstwo oraz handel,bo sezonowa obniżka cen na skupie niespecjalnie przekłada się na ceny w sklepie.Dam przykład-jakieś niecałe 15 lat temu zobaczyłem na wiosnę słoiczek dżemu z aronii za 3 złote z groszami zawierające niecałe 250gramów produktu.A za owoce aronii poprzednego roku płacono 20 groszy za kilogram.Nawet odliczając koszty,to posrednik,przetwórnia i handel zarobiły więcej niż mafia na prochach.

 8. Ja nie kupuje już produktów od ludzi którzy przeszkadzają mi żyć i blokują drogę. Przez ich protesty nie zdążyłem do pracy i mnie zwolnili nie mam już za co kupować.

 9. Za blokowanie drug i te protesty sprawdzam czy żywność pochodzi z polski, jeśli tak od razu wiem że tego nie kupię. Rolnicy gardzę wami mam nadzieję że przymrozki i susza zrobią swoje. jak wam nie pasuje to protestować po siedzibom PO i hołowni lub won do brukseli

  • Smacznego lewacki pomiocie długo nie pociągniesz pracowałem w Holandii w Niemczech był zakaz jedzenia pomidorów ogórków szef też nigdy tego nie jadł .

 10. … co rośnie za stodołą to jedzą sami, a co rośnie w polu to na handel, niech miastowe jedzo

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112