Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Wymienią szyny aby pociągi jeździły ciszej. Prace ruszą już niebawem

Podkłady i szyny na szlaku kolejowym zostaną wymienione na nowe. To wszystko ma sprawić, że podróże staną się cichsze i bardziej komfortowe.

W czerwcu rozpoczną się prace na linii kolejowej w Łukowie. W ramach inwestycji podkłady i szyny zostaną wymienione na nowe. Oczyszczona i uzupełniona zostanie też podsypka. To wszystko ma sprawić, że podróże staną się cichsze i bardziej komfortowe. Ucieszą się nie tylko pasażerowie, gdyż zredukowany poziom hałasu odczują również okoliczni mieszkańcy.

Modernizacja szlaku kolejowego prowadzona będzie na 6-kilometrowym odcinku między przystankami Łuków a Łuków Łapiguz. Prace obejmą również remont mostu kolejowego nad rzeką Krzna Południowa oraz przepustu. Obiekty zostaną zabezpieczone antykorozyjnie, powstanie nowe odwodnienie oraz schody z balustradami na skarpach.

Poprawi się również bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym w Łukowie. Na przejeździe przy ul. Parkowej zostaną zamontowane nowe rogatki, sygnalizacja i oświetlenie.

Inwestycja wymaga wprowadzenia zmian w rozkładzie jazdy, ruch pociągów będzie prowadzony naprzemiennie po jednym torze. Wykonawcą prac jest firma PNUIK z Krakowa. Kontrakt opiewa na kwotę ponad 16 mln zł netto. Po zakończeniu prac, co jest planowane w I kwartale 2025 r., pociągi na tym odcinku będą dalej mogły poruszać się z prędkością 120 km/h.

Autor: redakcja

8 komentarzy

 1. Kiedy obwodnica Niemiec? Kiedy reszta? To zadziwiające, że mieszkańcy Lubelszczyzny jeżdżą do Białegostoku przez Warszawę.

  • Zadziwiające jest to, że do Krakowa, Katowic i Rzeszowa nie jeździmy przez Warszawę. Ale to pewnie też da się zmienić.

  • Tymczasem przed 2 wojną światową kolejkę na Kasprowy wybudowali w 9 miesięcy i to bez komputerów i smartfonow.

  • Wolny Albatros

   Kościoły masz pozłacane w polszy, nie wystarcza ci ?

 2. Golec (czyt. bolec)

  Prace potrwają jakieś 50 lat.

 3. OOO na 6 km będą mogli rozwinąć 120 km/h a potem 10 km hamowania. Takie cuda tylko w bandustanie Tuska. haha

  • Haha czytaj ze zrozumieniem nikt nie pisze o szybkości tylko o poprawie konfortu. Pozdrawiam

Dodaj komentarz