Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dwa samochody się zatrzymały przed przejściem, kierowca lexusa nie zareagował (zdjęcia)

Potrącenie na przejściu dla pieszych na al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie. Jedna osoba trafiła do szpitala. Na miejscu pracują policjanci, zablokowany jest jeden pas jezdni.

23 komentarze

 1. pewnie nawet nie wie co źle zrobił – większość odpowiada ” ale ja nie wyprzedzałem”

  • Zaraz się okaże, że winnym omijania jest przechodząca osoba, bo gdyby piesi nie przechodzili przez ezdnię po PdP to zakaz nie obowiązywałby, a kierowca nie popełniałby w takiej sytuacji wykroczenia.

  • KIEROWCA LEXUSA NIE ZAREAGOWAŁ – TO OCZYWISTE. DLA KIEROWCY 20 LETNIEGO LEKSUSA INNE POJAZDY SĄ NIEWIDOCZNE. ON WIDZI TYLKO NOWE BMW, PORSCHE, MERCEDESY

  • No bo nie wyprzedzał. Skoro auta się zatrzymały to omijał. Też zabronione w sytuacji kiedy samochody zatrzymały się w celu przepuszczenia pieszego. W innych przypadkach kiedy nie ma pieszych na przejściu (np. awaria auta) można je ominąć przed przejściem .

 2. jak powszechnie wiadomo apacz asfaltu (lexus) ma zawsze pierwszeństwo i ślepe gały.

 3. Głupotą jest robienie jezdni z dwoma (lub więcej) pasami w takim miejscu gdzie znajduje się PdP. Należy:
  -taką drogę zlikwidować, lub
  -należy zamontować sygnalizację świetlną, lub
  -należy zrobić zwężenia jezdni do 1 pasa w tym miejscu

  • A poza tym kierujący Lexusem mógł pojechać obwodnicą a nie po drogach po których nie potrafi się poruszać (drogi z PdP) w sposób prawidłowy.

  • „Głupotą jest robienie jezdni z dwoma (lub więcej) pasami w takim miejscu gdzie znajduje się PdP”, że co?
   Według ciebie najpierw powstało przejście dla pieszych, a później dopiero na przejściu dla pieszych zbudowano dwupasmówkę.
   Franiu zażyj lekarstwo, tyle razy mama prosiła nie włączaj tego interneta tego szarlataństwa przed zażyciem lekarstwa.

 4. Brakuje informacji o zatrzymaniu prawa jazdy. Dopowiem, że kierującemu Lexusem, bo część forum to pewnie napisze, że prawo jazdy należy zatrzymać pieszemu, bo nie ustąpił on pierwszeństwa przejazdu kierującemu znajdującemu się na przejeździe dla samochodów.

 5. Jakie to musiało być niespodziewane wtargnięcie, że 2 samochody zdołały się zatrzymać, a jednemu nieszczęśnikowi się nie udało. Może jechał oblodzonym pasem, albo takim na którym olej był rozlany.

  • Franiu ty już piszesz sam ze sobą. Sam sobie zadajesz pytania i sam sobie na nie odpowiadasz i prowadzisz ze sobą samym dyskusje, z tobą jest coraz gorzej z dnia na dzień, przyjmijcie Frania na oddział niedobrzy lekarze.

 6. Przynajmniej samochód sprawcy potrącenia nadaje się do ruchu miejskiego i nie zabija on pieszych na miejscu. Wszystkie SUVy, terenówki, busy itp. pojazdy powinny mieć ograniczenia predkości w mieście jak dźwigi – tj. do 30km/h.

  • Art. 20.6. Prędkość dopuszczalna niektórych pojazdów, z zastrzeżeniem ust. 2, wynosi:
   2) pojazdu z urządzeniem wystającym do przodu więcej niż 1,5 m od siedzenia dla kierującego – 30 km/h na obszarze zabudowanym i 60 km/h poza obszarem zabudowanym

   Wszystkie inne pojazdy (może za wyjątkiem tramwajów i autobusów) o linii maski powyżej 0,6m lub posiadające inne niebezpieczne elementy (rury, wyciągarki, itp) powinny posiadać takie same ograniczeni prędkości.

 7. Czy znowu przez 1 amebę w samochodzie będzie zablokowane pół miasta?

 8. Od razu wiedziałem, że sprawcą będzie ktoś zajmujący się telefonem podczas kierowania.

 9. przecież przed lexusem nie mogą być auta dla pospólstwa. on musi być zawsze z przodu

 10. Może nie przyzwyczajony do jazdy anglikiem.

Wiadomości z info112