Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Chciał za darmo korzystać z usług prostytutek. Jedną zabił, drugą usiłował udusić

Znanych jest coraz więcej szczegółów zabójstwa prostytutki, do którego doszło na początku 2015 roku. Wtedy w Wiśle znaleziono zwłoki młodej kobiety.

W piątek decyzją sądu na trzy miesiące został aresztowany 28-letni mieszkaniec gm. Żyrzyn, który brutalnie zamordował 26-letnią obywatelkę Bułgarii, świadczącą usługi seksualne w lesie w pobliżu Żyrzyna. Mężczyzna mieszkał w okolicy i praktycznie każdego dnia, jadąc do pracy w jednej z firm zlokalizowanych na terenie puławskich Azotów, obserwował kobiety stojące na drogach wjazdowych do lasu. Pomimo, że miał normalną rodzinę, czyli żonę z którą doczekał się potomstwa, co jakiś czas korzystał z usług prostytutek. Wpadł na pomysł by robić to za darmo. Głównie po to aby nie obciążać domowego budżetu, a tym samym, by żona nie nabrała podejrzeń co do jego wydatków.

Pod koniec ubiegłego roku zaczęły się napady na prostytutki z Żyrzyna. Sprawca atakował je przy pomocy noża po czym kradł torebkę z pieniędzmi. Straty zazwyczaj były niewielkie, kobiety więc nie zawsze zgłaszały zdarzenia na policję. W środę 21 stycznia, mężczyzna znowu zaatakował Bułgarkę Elzę M. Rafał O. udusił prostytutkę po czym przeszukał jej torebkę, zabrał znajdujące się tam 150 złotych a następnie zapakował ciało do swojego auta i skierował się w stronę Wisły. Zatrzymał się w rejonie starej tamy w Wólce Gołębskiej, gdzie wyrzucił zwłoki do rzeki.

Następnego dnia przed południem, ciało pływające w wodzie zauważył mężczyzna sprawdzający stan wałów wiślanych. Natychmiast powiadomił o znalezisku policję. Od samego początku jasne było, że kobieta została zamordowana. Wskazywały na to ujawnione obrażenia. Policja od razu rozpoczęła zakrojone na szeroką skalę śledztwo. Po pewnym czasie, powołana została specjalna grupa najbardziej doświadczonych funkcjonariuszy, którzy zajmowali się tylko tą sprawą, m.in. przesłuchano inne kobiety zajmujące się tą profesją oraz sprawdzane były sygnały o napadach na nie. Przełom w śledztwie nastąpił w ubiegłą niedzielę, kiedy śledczy otrzymali informację o kolejnym napadzie na prostytutkę, do którego doszło w lesie w pobliżu Żyrzyna.

Pokrzywdzona nie złożyła zawiadomienia jednak policjanci ustalili, że napastnik usiłował ją udusić a następnie ukradł jej 170 złotych. Tym razem kobieta wyrwała się i uciekła, dzięki temu najprawdopodobniej ocaliła swoje życie. W przeciągu następnych dni śledczy wytypowali osoby, które mogą mieć związek z tym atakiem i za koleją sprawdzali podejrzanych. W końcu ustalili, że sprawcą jest zamieszkały w pobliżu 28-latek. W środę rano policyjni wywiadowcy udali się do jego zakładu pracy, gdzie mężczyzna został zatrzymany. Jak wyjaśniali policjanci, był on kompletnie zaskoczony, gdyż nie sądził, że wpadną na jego trop. Później w trakcie prowadzonych z nim czynności, przyznał się do wszystkiego i wydał mundurowym nóż, którym dokonywał przestępstw. Jednocześnie zabezpieczony został jego samochód, którym przewoził zwłoki.

Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Puławach. W czwartek z zatrzymanym przeprowadzona została wizja lokalna w miejscach, gdzie dokonywał on przestępstw. Rafał O. dokładnie opisał w jaki sposób dokonywał swoich czynów. Dzisiaj został doprowadzony do sądu, którego decyzją został aresztowany na trzy miesiące.

– Przesłuchany w charakterze podejrzanego Rafał O. przyznał się do dwóch czynów. Pierwszy, że w dniu 20 grudnia 2014 r. w Żyrzynie dokonał rozboju z użyciem noża na Elzie M. po czym zabrał jej torebkę z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 500 zł, drugi że 21 stycznia 2015 r. w kompleksie leśnym pomiędzy Żyrzynem a Puławami dokonał zabójstwa Elzy M. Z kolei co do ostatniego napadu, przyznał się tylko częściowo – wyjaśnia BeataSyk–Jankowska z Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Co do ostatniego zdarzenia Rafał O. usłyszał zarzut, że w dniu 28 czerwca 2015 r. w kompleksie leśnym pod Żyrzynem usiłował dokonać zabójstwa obywatelki Bułgarii poprzez jej uduszenie. Tłumaczył, że motywem jego działania była chęć rabunku. Mężczyźnie za zabójstwo połączone z rozbojem grozi kara 25 lat pozbawienia wolności a nawet dożywocie.

2015-07-04 08:41:07
(fot. Policja Puławy)

8 komentarzy

 1. a to nie ta [] meska [] jest tam sutenerem

 2. niezła masakra jak jego baba dowiedziała się jakiego bydlaka trzyma w domu współczuć aby
  chyba że jedno od drugiego dużo nie odbiega….
  jakiś wariat z zaburzeniami

 3. Szeregi pań niekoniecznie ciężkiego prowadzenia poniosły niepowetowana stratę w postaci jednego alfonsa skierowanego na utrzymanie podatników.

 4. Brak słów

 5. Utłuc gada, a przedtem jaja uciąć!

 6. Chory dekiel.

 7. ryzyko wpisane w uprawianie prostytucji…

 8. A ja się pytam gdzie były wtedy P.I.M.P.’y ?? Dobrze że czub nie zabił nie winnej dziewczyny bo pewnie te przy drodze były łatwym łupem i miały jeszcze kase.

Z kraju