Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Aktywiści chwalą się zablokowaniem polowania. Łowy się jednak odbyły

Wczoraj informowaliśmy o niedzielnej akcji aktywistów z grupy Lublin Przeciw Myśliwym. Jak wyjaśniali, spacerując po lesie uniemożliwili przeprowadzenie kolejnego polowania. Tymczasem ustaliliśmy, że jednak się ono odbyło.

Akcja członków grupy Lublin Przeciw Myśliwym została przeprowadzona w minioną niedzielę w lasach w okolicach miejscowości Babianka koło Ostrowa Lubelskiego. Polowanie zbiorowe zaplanowali tam członkowie Koła Łowieckiego nr 76 „Jeleń” z Parczewa. Kiedy myśliwi wraz z „naganką” przyjechali do lasu, niebawem pojawili się tam również aktywiści.

Jak wyjaśniają, spacerując po lesie, uniemożliwili myśliwym wykonanie zaplanowanych łowów. Przez około siedem godzin poruszali się pieszo i na rowerach po leśnych ostępach, zaznaczając, że w wyniku tego nie odbyło się żadne z sześciu planowanych pędzeń. Ponieważ zdarzenie to zostało nam potwierdzone, wczoraj opublikowaliśmy na ten temat informację.

Później udało nam się jednak ustalić, że ostatecznie polowanie się odbyło. Po tym jak kilkunastu aktywistów przybyło do lasu, zaskoczeni myśliwi początkowo nie bardzo wiedzieli co robić. Jednak chętnie i bez wulgaryzmów podjęli rozmowę z aktywistami, dyskutując m.in. na temat zagrożenia wirusem ASF. Jak przyznają, nie było dziwnych komentarzy, a cała sytuacja, jak też panująca wokół atmosfera, była dość zabawna. Wspólnie zdecydowali, że podejmą próbę zgubienia pogoni. Myśliwi zaczęli kluczyć po lesie, w wyniku czego aktywiści wielokrotnie tracili ich z oczu, po czym ponownie musieli ich szukać. Ponieważ posiadali ze sobą rowery, w błotnistym terenie nie było to prostym zadaniem. Zanim zdążyli więc dotrzeć do miejsca kolejnego pędzenia, myśliwi do tego czasu kończyli już tzw. miot.

W trakcie polowania została ustrzelona łania jelenia. Jak nam wyjaśniali myśliwi, aktywiści tego samego dnia usiłowali zablokować prowadzone w pobliżu polowanie Koła Łowieckiego nr 2 „Leśnik” w Lublinie. Jednak ze względu iż tamtejszy kompleks leśny jest ogromny, myśliwi skutecznie zgubili ich w lesie i do końca dnia polowali bez ekscesów. W trakcie tych łowów ustrzelono łanię, dzika i lisa. Jak nas zapewniono, zarzuty aktywistów co do tego, że na ognisku spożywany był alkohol, jest nieprawdziwa. Każdy z myśliwych przyjechał bowiem swoim samochodem, a aktywiści nie podchodzili bliżej ogniska, a tym samym nie mogli tego dostrzec.

(fot. nadesłane)
2018-01-10 :21:57

100 komentarzy

 1. Po godz 15 będzie znów lawina komentarzy przeciw myśliwym, bo gimbaza kończy lekcje i wraca do domu nad klawiaturę 😉

 2. Masa Krytyczna przeniosła się do lasu? To niech tam zostaną. Przynajmniej blokowania ulic nie będzie.
  Aktywistkom proponuję zdjąć futra z lisa i z gołym biustem latać po lesie. Odwrócicie uwagę myśliwych od zwierzyny. Może protest okaże się skuteczniejszy.

 3. BRAWO AKTYWISCI!!! Tak trzymać. Stop bezradności wielkich tzw.mysliwych!! POPIERAM TRZYMAM KCIUKI ZA WAS. DZIĘKUJĘ ZE SA TACY LUDZIE! DOSYĆ MORDOWANIA ZWIERZĄT.

 4. Łania pewnie była już w ciąży. Oby karma do was wróciła. Stop zabijaniu zwierząt.

  • Leczcie sie na glowe ludzie nie ma pojecia o gospodarce łowieckiej , strzal do zwierzyny jest na ostatnim miejscu ktore wukonuje myśliwy a caly rok łowiecki to praca za darmo .

 5. Mam nadzieje,ze nastapia zmiany w prawie i za takie akcje beda grozic przynajmniej kary grzywny!

 6. A się aktywiści może by czepili wędkarzy jeszcze oni też mordują. Rzeźników, Ci to dopiero walą po całości taka ubojnia drobiu to i 60 000 biednych małych sześciotygodniowych kurczaczków dziennie morduje. Producentów trutki na szczury albo ślimaki i tych co tego używają . No i te biedne komary nawet sami aktywiści je tłuką .Co za świat sami mordercy do okoła

 7. Wyszukajcie na fb : ,,Lublin przeciw myśliwym” i zglaszajcie ponieważ strona zawiera mowe nienawiści (nienawidzą i gardzą mysliwymi) oraz sceny drastyczne których nie powinny widzieć Wasze dzieci , wspólnie możemy wiecej .

 8. Jeśli Twój wizerunek bądź głos został nagrany i wykorzystany na stronie ,, Lublin przeciw myśliwym ” mozesz podjąć kroki prawne .

 9. Powiem tak poluję od ok 40 lat i moje koło łowieckie pozyskuje corocznie ok 180 dzików i dziki się doskonale odnawiają i mają się dobrze w tym roku zwiększyliśmy plan do 220 szt.
  Wziąwszy pod uwagę że dzik ma 100% siłę rozrodu czyli pogłowie w stosunku rocznym sie podwaja, proszę obliczcie sobie co by się działo gdyby choć ro nie polować tylko przyrost stada z tych nie odstrzelonych sztuk na rok następny byłoby kolejne 180 a za rok 180 +180 nieodstrzelonych 360 a w trzecim roku to daje już liczbę 720.
  Proponuję żeby za nim ktoś coś głupiego napisze niech choć trochę zapozna sie z biologią gatunku
  Pozdrawiam i życzę owocnych obliczeń

 10. Brawo!! Olewać pseudoekologów!!