Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

17-latek wyprzedził na przejściu dla pieszych, pasażer nie miał kasku. 2000 zł mandatu i wniosek do sądu

Opolscy policjanci zatrzymali do kontroli 17-latka, który kierował jednośladem bez uprawnień. Co więcej przewoził 15-letniego pasażera bez kasku ochronnego. Na początek młodzieniec dostał wysoki mandat, wkrótce jego sprawą zajmie się sąd.

– Wczoraj podczas patrolu na jednej z ulic Opola Lubelskiego policjanci opolskiej drogówki zauważyli motorower, którego pasażer nie posiadał kasku ochronnego, a kierowca pojazdu wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych. Policjanci postanowili sprawdzić przyczynę zachowania nieodpowiedzialnego kierowcy. Wydali kierującemu motorowerem polecenie zatrzymania się poprzez zastosowanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednak kierowca je zignorował i pojechał dalej. Po przejechaniu kilku metrów zatrzymał się na parkingu – informuje aspirant Katarzyna Bigos z opolskiej Policji.

Jak się okazało motorowerem marki Zipp kierował 17-letni mieszkaniec gminy Poniatowa. W trakcie kontroli okazało się, że przewoził bez kasku ochronnego 15-latka z gminy Łaziska. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania motorowerem. Kierujący nie potrafił wyjaśnić swojego zachowania, był trzeźwy.

– Za popełnione wykroczenia: przewożenie pasażera bez kasku ochronnego, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i niezastosowanie się do polecenia wydanego przez policjanta dotyczącego zatrzymania się. 17-letni kierujący został ukarany mandatami na łączną kwotę ponad 2000 złotych – wyjaśnia aspirant Katarzyna Bigos.

W związku z brakiem uprawnień do kierowania przez 17-latka, funkcjonariusze sporządzili dokumentację, która trafi do Sądu.

– Apelujemy o zachowanie rozsądku i ostrożności na drodze. Pamiętajmy, wsiadając za kierownicę jedźmy zgodnie z przepisami. Bądźmy odpowiedzialni nie tylko za samych siebie, ale również za osoby, które przewozimy. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach zależy w głównej mierze od nas samych- od decyzji, które podejmujemy – dodaje aspirant Katarzyna Bigos.

PRZECZYTAJ

W lutym kierował pijany, w kwietniu to samo. Odholowali mu audi na policyjny parking

4 komentarze

  1. dyplomowany operator łopaty

    Rodzice nie będą zadowoleni

  2. Wsiór się już wozi popierdułką.

  3. Jak się nie zatrzymał skoro pisze autor, że zatrzymał się kilka metrów dalej z przejściem. Połowa pewnie jest naciągnięta.

  4. Kiedyś po prostu spuścili powietrze z kół ,postraszyli i pogonili, teraz pod tym względem to jest gorzej jak za komuny

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112