Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

W lutym kierował pijany, w kwietniu to samo. Odholowali mu audi na policyjny parking

Prawie 3 promile alkoholu miał w organizmie 49-latek. Mężczyzna w takim stanie kierował audi. Co więcej, nie posiada uprawnień do kierowania, gdyż w lutym tego roku zostały mu zatrzymane za to popełnienie tego samego przestępstwa.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 9.45. Radzyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że po terenie miejscowości Bełcząc porusza się mężczyzna samochodem osobowym marki Audi 80, którego styl jazdy wzbudził podejrzenia świadka.

– Z przekazanej informacji wynikało, że kierujący może być pod działaniem alkoholu. Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce interwencji potwierdzili zgłoszenie, a tym samym przypuszczenia świadka okazały się słuszne. Okazało się, że 49-latek, mieszkaniec gminy Czemierniki kierował autem będąc kompletnie pijanym. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie niemal 3 promile alkoholu – informuje podkomisarz Piotr Mucha z radzyńskiej Policji.

Co więcej wyszło na jaw, że 49-latek nie posiada uprawnień do kierowania, gdyż w lutym tego roku zostało mu zatrzymane za popełnienie tego samego przestępstwa. Przejażdżka dla 49-latka zakończyła się odholowaniem audi na parking strzeżony.

– Mężczyzna poniesie surowe konsekwencje swojego postępowania. Za kierowanie audi w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. W związku z obowiązującymi przepisami dotyczącymi kierowania samochodem z wynikiem ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie sąd orzeka przepadek pojazdu – dodaje podkomisarz Piotr Mucha.

PRZECZYTAJ

Na ulicy powstał parking, kierowcy chodzą między nadjeżdżającymi autami. Mieszkańcy mają dosyć samowolki (zdjęcia)

12 komentarzy

  1. A w maju znów będzie jechać po spożyciu alkoholu ! I co mu zrobicie ?

  2. Rozmiar patologii nieprawdopodobny, kiedy te buraczane pały zaczną być właściwie karane za narażanie życia i zdrowia innych ludzi???

  3. Za 3 promile już powinni go zamknąć na 300 dni. Reszta kar później.

  4. Powiedzcie mi ilu pijanych kierowców wolne sądy osadziły w więzieniu?

  5. Holowanie kosztowało więcej niż wartość pojazdu. Mądre to i ekonomiczne.

  6. jeszcze ma pewnoe rower xD

  7. zabiora mu grata i tylko klopot z ty m bedzie

  8. Ostatnio obywatel ukrainy mial 3,6 i to nie byl jego pierwszy raz w tym stanie za kolkiem

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112