W niedzielę odbędzie się XXII Wigilia Poetów i Ułanów. Będą utrudnienia w ruchu

W związku z XXII Wigilią Poetów i Ułanów, która odbędzie się w najbliższą niedzielę kierowcy muszą spodziewać się utrudnień z przejazdem. W czasie przemieszczania się Plutonu Ułanów nastąpią zmiany w organizacji ruchu.

 

Pluton (ok. 10 osób na koniach) wyjdzie ze Stajni Drwal przy ul. Abramowickiej, skąd wzdłuż ul. Kunickiego, 1-go Maja a następnie poboczem al. Unii Lubelskiej uczestnicy dotrą na błonia pod Zamkiem. Tam ok. godz. 11.30 odbędzie się zbiórka. Powrót z Placu Litewskiego będzie się z kolei odbywał przez ul. Zamojską, 1-go Maja, Kunickiego i Abramowicką. d

Spod Zamku Kompania Honorowa Orkiestry Wojskowej, Pluton Kawalerzystów i Huzarów Węgierskich, poczty sztandarowe i zaproszeni goście (w sumie ok. 200 osób) przejdą na pl. Litewski, gdzie dotrą ok. godz. 12.

Uczestnicy będą poruszali się: ul. Zamkową, ul. Grodzką, rynkiem Starego Miasta, ul. Bramową, pl. Łokietka, ul. Krakowskie Przedmieście.

Między godz. 12 a 12.35, zamknięta dla ruchu będzie ul. Krakowskie Przedmieście na odcinku od ul. Kapucyńskiej do ul. 3 Maja.

Około godziny 12.35 uczestnicy przemaszerują pod Hotel Europa, gdzie odbędzie się Wieczerza Wigilijna. Będą poruszać się: ul. Krakowskie Przedmieście, ul. 3 Maja, ul. Radziwiłłowską, ul. Plac Litewski.

Powrót plutonu do LKJ będzie obywał się jednym pasem ruchu ulic: Krakowskie Przedmieście, Kapucyńskiej, Narutowicza, Mościckiego, Dolnej Panny Marii, Piłsudskiego. Od al. Piłsudskiego pułk będzie poruszał się trasą rekreacyjną wzdłuż rzeki.

Służby policyjne zapewnią wstrzymanie ruchu w miejscu skrzyżowań na trasie pułku oraz zamknięcie ul. Krakowskie Przedmieście w czasie uroczystości na pl. Litewskim.

2015-12-10 12:55:51
(fot. lublin112.pl)