Kilkaset tysięcy strat po pożarze w gospodarstwie. Uratował dwa ciągniki, kolejne dwa spłonęły

Trwa ustalanie przyczyn pożaru, jaki wybuchł w niedzielę w powiecie tomaszowskim. Właściciel widząc płomienie, zdążył uratować część dobytku.

 

Dym wydobywający się z jednego z budynków na terenie gospodarstwa rolnego w miejscowości Zwiartów Kolonia w gminie Krynice w powiecie tomaszowskim został zauważony w niedzielę około godziny 18. Natychmiast powiadomiona została straż pożarna. W międzyczasie właściciel, nie bacząc na zagrożenie, zaczął ratować dobytek.

Zanim dojechali strażacy, zdążył wyprowadzić w bezpieczne miejsce dwa samochody oraz dwa ciągniki rolnicze. Wtedy cały budynek stanął w płomieniach. Co więcej, istniało duże ryzyko, że pożar rozprzestrzeni się na kolejne, zlokalizowane tuż obok budynki. Strażacy oprócz prowadzenia akcji gaśniczej, musieli chronić je przez zapaleniem.

Działania strażaków zakończyły się po kilku godzinach. W pożarze spłonęły dwa ciągniki rolnicze o wartości ok. 300 tys. złotych, do tego inny drobniejszy sprzęt gospodarczy oraz płody rolne. Trwa ustalanie przyczyn pojawienia się ognia.

W akcji ratunkowej uczestniczyło pięć zastępów straży pożarnej, w sumie 23 strażaków, z PSP Tomaszów Lubelski i OSP Krynice, Huta Dzierążyńska i Rachanie. Do tego policja i zespół ratownictwa medycznego.

(fot archiwum – zdjęcie ilustracyjne)
2018-01-23 22:29:01