Szukają ojca dziecka zakopanego w ziemi. Dwóch wykluczono, czekają na trzeciego

Kto jest ojcem noworodka, którego szczątki znaleziono zakopane w Brzezinach starają się ustalić śledczy. Wytypowano trzech mężczyzn, z którymi matka dziecka miała mieć kontakt. Dwóch zostało już wykluczonych, trzeci przebywa za granicą.

 

Prokuratura wciąż prowadzi śledztwo w sprawie szczątków dziecka, jakie odnaleziono w miejscowości Brzeziny w gminie Kraśniczyn w powiecie krasnostawskim. W październiku na teren jednej z posesji wkroczyli policjanci. Ich wizyta miała związek z informacją dotyczącą możliwości popełnienia przestępstwa przez mieszkankę gminy. Dokładnie chodziło o to, że osiem lat temu urodziła ona dziecko i zakopała je w ogródku koło stodoły.

W trakcie przeszukiwania posesji, znaleziono pod ziemią tekturowe pudełko, w nim zaś szczątki noworodka. Następnie policjanci zatrzymali 27-letnią kobietę, matkę dziecka. Zwłoki dziecka zostały zabezpieczone celem wykonania sekcji. Niestety, ale jej wyniki niewiele wniosły do sprawy. Szczątki były w bardzo złym stanie, w wyniku czego, nie udało się określić, czy dziecko urodziło się żywe, czy martwe. Biegli ustalili, że była to najprawdopodobniej dziewczynka, która przyszła na świat w pełni rozwinięta. Nie stwierdzono również żadnych śladów wskazujących na to, by noworodek miał poważniejsze obrażenia ciała.

W związku z brakiem dowodów wskazujących na to, aby matka dziewczynki przyczyniła się do jej śmierci, 27-latce nie przedstawiono żadnych zarzutów i kobieta została zwolniona. Śledczy postanowili więc odszukać ojca dziecka i go przesłuchać. Mają nadzieję, że jego zeznania pozwolą na poznanie okoliczności śmierci noworodka. Nie jest to jednak proste, gdyż do końca nie wiadomo, kto nim jest. Wskazanych zostało trzech mężczyzn, dwóch już przesłuchano i pobrano od nich próbki DNA. Ich ojcostwo zostało jednak wykluczone. Trzeci z wytypowanych mężczyzn przebywa poza granicami kraju. Prokuratura czeka na jego powrót do Polski.

Za zabójstwo dziecka grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2017-12-25 13:40:10