Na Roztocze pociągiem. Rusza specjalne połączenie z Lublina do Bełżca

40

W długi majowy weekend znów będzie można dojechać na Roztocze pociągiem. Będzie też połączenie kolejowe z Zamościa do Rzeszowa.

 

Choć sezon turystyczny na Roztoczu trwa cały rok, to jednak w lecie przyjeżdża tu najwięcej osób nie tylko z naszego regionu, lecz również z wielu oddalonych miejsc w kraju. Z roku na rok cieszy się ono coraz większym powodzeniem, turystów przyciągają niepowtarzalne walory krajoznawcze, liczne atrakcje a także dobrze rozbudowana infrastruktura noclegowa i gastronomiczna.

W długi majowy weekend, zamiast własnym samochodem, na Roztocze będzie można dojechać pociągiem. Specjalne połączenia obsługiwane przez szynobusy uruchomią Przewozy Regionalne czyli Polregio. Rozkład jazdy został tak skonstruowany, aby pasażerowie mieli możliwość dojechania na roztocze w godzinach porannych oraz powrotu wieczorem. Dodatkowo będzie można ze sobą zabrać rower.

Pierwszy pociąg z Lublina do Bełżca wyjedzie o godz. 7.00, kolejny o godzinie 9:03. Trasa wiedzie przez Świdnik, Rejowiec, Krasnystaw, Zawadę, Szczebrzeszyn, Zwierzyniec, Józefów i Susiec. Czas przejazdu wynosi ponad 3 godziny. Z Bełżca szynobusy wyjadą o godz. 15.10 i 18:41. Przez Roztocze będzie też kursował specjalny pociąg z Podkarpacia. Z Rzeszowa wyjedzie on o godz. 7:07 zaś z Zamościa w drogę powrotną wyruszy o godz. 16.59.

(fot. ZwiedzajLubelskie.pl)
2017-04-26 19:47:48