Roztocze oprószone bielą. Kraina ta przyciąga i zachwyca o każdej porze roku (zdjęcia)

Pomimo listopadowych chłodów i nocnych przymrozków Roztocze wciąż ściąga turystów. Wielu z nich zachwyca ten spokój, jaki panuje poza sezonem turystycznym. Do tego oszronione przymrozkami krajobrazy budzą zachwyt nawet tych, którzy pojawią się tam przejazdem.

 

Choć sezon turystyczny na Roztoczu trwa głównie latem, nie oznacza to, że w okresie jesienno – zimowym nie ma tu czego szukać. Czynna jest baza noclegowo – gastronomiczna, co więcej wiele z pensjonatów poza sezonem oferuje korzystniejsze finansowo warunki pobytu niż w lecie. W najpopularniejszych miejscowościach spotkać można osoby, które przyjechały nie tylko z naszego regionu, lecz również z wielu zakątków Polski.

Wszystkich przyciąga jedno, cisza i spokój, jaki tutaj o tej porze panuje. Zwłaszcza, że Roztocze uchodzi za jeden z najpiękniejszych zakątków naszego kraju, zachwycając turystów harmonią krajobrazów, nieskazitelną przyrodą czy bogactwem zabytków kulturowych.

Gdzie by nie spojrzeć, widać długie i wąskie pasma wyzłoconych zbożem pól, szczyty wzniesień, liczne lasy a dodatkowo region posiada wiele zabytkowych miasteczek czy wiosek, w których nie brakuje pochodzących sprzed kilkuset lat świątyń, cerkwi, kapliczek czy doskonale zachowanych rezydencji. Kraina ta przyciąga turystów zapewniając im idealne warunki do wypoczynku od gwaru miasta i codziennych problemów.

Materiał powstał przy współpracy z:

(fot. lublin112)
2016-11-26 19:22:21