690 680 960

Roztocze oprószone bielą. Kraina ta przyciąga i zachwyca o każdej porze roku

Pomimo listopadowych chłodów i nocnych przymrozków Roztocze wciąż ściąga turystów. Wielu z nich zachwyca ten spokój, jaki panuje poza sezonem turystycznym. Do tego oszronione przymrozkami krajobrazy budzą zachwyt nawet tych, którzy pojawią się tam przejazdem.

Choć sezon turystyczny na Roztoczu trwa głównie latem, nie oznacza to, że w okresie jesienno – zimowym nie ma tu czego szukać. Czynna jest baza noclegowo – gastronomiczna, co więcej wiele z pensjonatów poza sezonem oferuje korzystniejsze finansowo warunki pobytu niż w lecie. W najpopularniejszych miejscowościach spotkać można osoby, które przyjechały nie tylko z naszego regionu, lecz również z wielu zakątków Polski.

Wszystkich przyciąga jedno, cisza i spokój, jaki tutaj o tej porze panuje. Zwłaszcza, że Roztocze uchodzi za jeden z najpiękniejszych zakątków naszego kraju, zachwycając turystów harmonią krajobrazów, nieskazitelną przyrodą czy bogactwem zabytków kulturowych.

Gdzie by nie spojrzeć, widać długie i wąskie pasma wyzłoconych zbożem pól, szczyty wzniesień, liczne lasy a dodatkowo region posiada wiele zabytkowych miasteczek czy wiosek, w których nie brakuje pochodzących sprzed kilkuset lat świątyń, cerkwi, kapliczek czy doskonale zachowanych rezydencji. Kraina ta przyciąga turystów zapewniając im idealne warunki do wypoczynku od gwaru miasta i codziennych problemów.

Materiał powstał przy współpracy z:

(fot. lublin112)
2016-11-26 19:22:21

11 komentarzy

 1. artykuł o listopadowym krajobrazie i wszędzie widać wyzłocone zbożem pola….

  • Na którym zdjęciu jest to zboże :)))))?? zdjęcia zostały dzisiaj zrobione

   • chodziło mi o fragment tekstu „Gdzie by nie spojrzeć, widać długie i wąskie pasma wyzłoconych zbożem pól”

     • #Lublin112 nie jestem zwolennikiem krytyki, ale ciągle macie jakieś wpadki – począwszy od błędów pisowni, skończywszy na błędów kardynalnych w artykułach. Zatrudnijcie ludzi wykształconych, to tylko mała rada. I proszę wreszcie o publikację, bo wiecznie „usuwacie” moje wypowiedzi! Co, bolą Was?! Pozdrawiam, Piotr.

  • A żywą krowę, świnię lub konia to ty widział, czy tylko wyroby w marketach? Mleko pewnie też jest z proszku a pieniądze w ścianie? Odstaw gry na kompie, poproś rodziców niech cię z miasta na wieś na wycieczkę zabiorą.

 2. Ładny ten biały szron.;)) ale czy faktycznie tak było…

 3. Piękne te krajobrazy i detale. Miło było pooglądać. Dziękuję!
  Tęsknimy za egzotycznymi widokami, dalekimi krajami, a piękno jest wokół nas. Trzeba je tylko dostrzec.

Kursy walut

 • USD 4.3043zł -0.47%
 • GBP 5.3177zł -0.23%
 • EUR 4.6801zł -0.1%
 • CHF 4.698zł -0.07%

Polub nas