Nocny wypadek na drodze krajowej. Pieszy został potrącony przez ciężarówkę (foto)

67

W ciężkim stanie przebywa w szpitalu mężczyzna, który został potrącony przez ciężarówkę na przejściu dla pieszych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 40-latek wszedł na jezdnię tuż przed nadjeżdżające auto.

 

Do wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę w Gościeradowie Ukazowym w powiecie kraśnickim. Około godziny 2:30 a drodze krajowej nr 74 Kraśnik – Annopol samochód ciężarowy potrącił pieszego. Na miejscu interweniowała policja i zespół ratownictwa medycznego.

Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący ciężarowym renault, jechał w kierunku Kraśnika. Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił przechodzącego przez jednię mężczyznę.Kierowca ciężarówki, wraz z innymi kierowcami udzielili poszkodowanemu pomocy, mężczyzna został następnie przetransportowany do szpitala.

Jak wyjaśniał 30-latek, nie zauważył ubranego na ciemno mężczyzny, który wszedł na przejście tuż przed jego pojazdem. Dostrzegł go w ostatniej chwili i starał się jeszcze ominąć pieszego, lecz manewr ten okazał się nieskuteczny. Pojazd zatrzymał się kilkadziesiąt metrów za przejściem.

Poszkodowanym jest 40-letni mieszkaniec gminy Gościeradów. W wyniku potrącenia doznał on bardzo ciężkich obrażeń ciała. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca ciężarówki był trzeźwy. Teraz policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

(fot. policja)
2018-01-21 12:57:58