Narzekacie na liczne utrudnienia w ruchu na ulicach Lublina? Będzie jeszcze gorzej

60

Zamknięta dla ruchu Droga Męczenników Majdanka, nieprzejezdna ul. Smoluchowskiego, zwężona ul. Krochmalna i Diamentowa. Kierowcom w Lublinie nie jest łatwo. Tymczasem w najbliższych dniach utrudnień w ruchu będzie jeszcze więcej.

 

W najbliższy wtorek zamknięta dla ruchu zostanie ul. Królewska w Lublinie. Nieprzejezdny będzie odcinek od ul. Podwale a także część ul. Lubartowskiej, od Bramy Krakowskiej do ul. Bajkowskiego. Związane jest to z przebudową deptaka. Zakaz ruchu nie będzie dotyczył jedynie pojazdów komunikacji miejskiej oraz taksówek. Dozwolony ma też być dojazd do poszczególnych posesji.

Już od dzisiaj z objazdów muszą też korzystać kierowcy w Zemborzycach. Ze względu na przebudowę linii kolejowej Lublin – Kraśnik, zamknięty został przejazd kolejowy na ul. Pszczelej, łączącej ul. Krężnicką z Zemborzycami Podleśnymi. Ruch został skierowany przez ul. Kukułczą. Prace w tym miejscu mają potrwać do środy.

Od poniedziałku, przez najbliższy miesiąc duże utrudnienia w ruchu czekają też kierowców na Felinie. Na ul. Franczaka „Lalka”, czyli przedłużeniu Drogi Męczenników Majdanka w stronę Kalinówki, przy skrzyżowaniu z ul. Królowej Bony zostanie zwężona jezdnia. Z czasem jeden pas zostanie całkowicie zamknięty a ruchem będzie wahadłowo sterować sygnalizacja świetlna.

Również w poniedziałek zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na przebudowywanym od wielu miesięcy skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka z ul. Lotniczą. Zamknięta zostanie jezdnia po stronie stacji paliw a ruch będzie skierowany na drugą stronę, która obecnie jest zablokowana. Nie będzie wjazdu i wyjazdu w ul. Lotniczą od strony Biedronki. Kierowcom udostępniony zostanie zaś wjazd i wyjazd w ul. Lotniczą od strony ul. Pawiej. W pierwszych dniach, dopóki kierowcy nie przyzwyczają się do zmian, mogą tworzyć się większe niż zazwyczaj korki.

(fot. lublin112)
2018-04-20 22:33:17