Nad region nadciągają opady śniegu

15994467_814211628718347_1310286212405322770_o

Sytuacja pogodowa stopniowo zaczyna się zmieniać, wkrótce region znajdzie się w zasięgu płytkiej zatoki niskiego ciśnienia związanej z rozległym obszarem niżowym ulokowanym nad Bałkanami. W środę pojawią się opady śniegu, które będą nam towarzyszyć do połowy czwartku.

 

Już jutro przeważający obszar naszego kraju pozostanie pod wpływem silnego wyżu rosyjskiego. Ze wschodu Europy napływać będzie mroźne powietrze kontynentalne.

Natężenie opadów śniegu na obszarze województwa lubelskiego wahać ma się od słabego do umiarkowanego. W przeciągu ponad 24 godzin spadnie od 1 cm do 8 cm śniegu w regionie, lecz największego przyrostu spodziewamy się w południowej części województwa lubelskiego.

Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od -2°C do 0°C. Warto zachować ostrożność na drogach i chodnikach, może być ślisko. W nocy spadnie do maksymalnie -6°C, utrzymają się opady śniegu.

W czwartek cała Polska znajdzie się pod wpływem wyżu rosyjskiego. Pod koniec dnia od zachodu zacznie wkraczać zatoka niskiego ciśnienia wraz z frontem okluzji. Opady na Lubelszczyźnie powinny ustanć w pierwszej części dnia. Na termometrach ujrzymy wartości zbliżone do tych ze środy.

W piątek z zachodu na wschód wędrować ma rozmywający się front okluzji. Tuż za nim nasunie się klin wyżu azorskiego. Dominacja wyżu spowoduje powrócenie problemu ze smogiem. Termometry pokażą od 1°C do 3°C, natomiast w nocy spadnie do wartości ujemnych. Szanse na słońce są jednak marginalne. Nie powinno także padać.

BIEŻĄCE PROGNOZY DLA MIAST I POŁOŻENIE OPADÓW POD ADRESEM PONIŻEJ:
https://fanipogody.pl/prognoza-pogody/

2018-02-13 20:38:19
(fot. lublin112.pl)