Mieszkańcy powiatu świdnickiego mają szansę za darmo nauczyć się języka angielskiego

60

W Świdniku powstanie Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji. Mieszkańcy powiatu będą mogli nauczyć się języka angielskiego, obsługi komputera czy też uzyskać kompetencje z wielu dziedzin.

 

Powiat Świdnicki otrzymał grant w wysokości 180 tys. zł. Środki te zostaną przeznaczone na utworzenie tzw. LOWE, czyli Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji. Dzięki niemu 200 osób z terenu powiatu zostanie przeszkolonych w zakresie kompetencji kluczowych, przede wszystkim informatycznych i językowych, ale nie tylko.

-Zgłaszać mogą się osoby, które ukończyły 18 rok życia i są zainteresowane szkoleniami m.in. z obsługi komputera, języka angielskiego lub chcą skorzystać z pomocy doradcy zawodowego. Będzie można również zdobyć kompetencje z zakresu np. rolnictwa, zarządzania domowym budżetem, zdrowego odżywiania czy też profilaktyki uzależnień – zachęca wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Rolę LOWE pełnić będzie Zespół Szkół Nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku. Całość realizowana jest we współpracy międzysektorowej m.in. z Powiatowym Urzędem Pracy i Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Osoby zainteresowane szkoleniami powinny zgłaszać się do ZS nr 1 im. C.K Norwida w Świdniku. Tel. 81 751 23 94

Czas rekrutacji jest nielimitowany, w przypadku braku miejsc na I turę, zapisy prowadzone będą także na II turę.

(fot. nadesłane)
2018-01-12 21:05:49