Miała niemal promil alkoholu, wiozła skuterem 9-latka (wideo, foto)

68-105577

Radzyńscy policjanci zatrzymali kobietę kierującą skuterem. 40-latka miała niemal promil alkoholu w organizmie i w takim stanie przewoziła skuterem swojego 9-letniego syna.

 

W miniony piątek policjanci z radzyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli w miejscowości Kąkolewnica kobietę, która poruszała się skuterem bez hełmu ochronnego i przewoziła dziecko.

– Jak się okazało jednośladem kierowała 40-letnia mieszkanka gminy Kąkolewnica. Kierująca również podczas kontroli drogowej nie posiadała wymaganych dokumentów. W trakcie wykonywanych czynności policjanci wyczuli woń alkoholu, a przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, iż ma w organizmie niemal promil alkoholu. Pasażerem natomiast okazał się 9-letni syn kierującej. Kobieta przyznała, iż spożywała alkohol jednak uznała, iż może już kierować jednośladem – informuje mł.asp. Piotr Mucha z radzyńskiej Policji.

Dziecko zostało przekazane pod opiekę ojca. Kobieta wkrótce odpowie przed sądem za jazdę po pijanemu.

– Usłyszy zarzuty dotyczące jazdy w stanie nietrzeźwości oraz narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Za te przestępstwa grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia mł.asp. Piotr Mucha.

 

Bezpośredni link do wideo – kliknij!

2017-05-23 15:01:33
(fot. wideo Policja Radzyń Podlaski)