Kolejne nieoznakowane BMW trafiło do policjantów z naszego regionu

67

Powiększa się flota policyjnych radiowozów marki BMW w województwie lubelskim. Kierowcy, którzy nie zawsze stosują się do przepisów ruchu drogowego muszą się mieć na baczności.

 

Komenda Miejska Policji w Zamościu jest kolejną jednostką w naszym regionie, do której trafił najnowszy radiowóz, jaki można spotkać na polskich drogach. Chodzi o BMW 330i xDrive, oczywiście w wersji nieoznakowanej. Pojazd został przekazany do Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze już patrolują nim zarówno ulice miasta, jak też drogi powiatu wypatrując kierowców, którzy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego. Auto posiada wideorejestrator, który nagrywa wszystkie wykroczenia.

Tak jak pozostałe radiowozy tej marki, również i ten ma zamontowany dwulitrowy turbodoładowany silnik benzynowy, który generuje 252 KM. Pojazd rozpędza się do 100 km/h w 5,8 s. Posiada też napęd na cztery koła, charakterystyczne LED-owe światła do jazdy dziennej i 17-calowe alufelgi. Radiowozy te zostały zakupione przez Komendę Główną Policji, która zamówiła 140 tego typu aut. Głównym celem była skuteczniejsza walka z piratami drogowymi, którzy stwarzają zagrożenie dla innych użytkowników ruchu drogowego.

Przypomnijmy, w pierwszej kolejności nieoznakowane BMW trafiły do Lublina i Łukowa. Było to w styczniu b.r. Ponieważ dostawy pojazdów odbywają się sukcesywnie, w połowie roku kolejne radiowozy pojawiły się w następnych komendach województwa. Są już dobrze znane kierowcom z powiatu tomaszowskiego i bialskiego.

2018-08-09 15:52:16
(fot. archiwum)