Będą kolejne wypożyczalnie rowerów miejskich w Lublinie. Powstaną na stacjach paliw

3016

Firma Nextbike Polska, czyli operator systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego, zawarł współpracę z PKN Orlen. Dotyczy ona rozbudowy sieci wypożyczalni, które powstaną na należących do koncernu stacjach paliw.

 

Na początku kwietnia zostanie rozbudowana sieć wypożyczalni rowerów miejskich na terenie Lublina. Będą uruchamiane na stacjach paliw zlokalizowanych przy al. Kraśnickiej, ul. Głębokiej, Drodze Męczenników Majdanka, ul. Mełgiewskiej i al. Spółdzielczości Pracy. Dodatkowo do systemu LRM zostanie włączonych 50 nowych jednośladów.

Rowery dostępne na stacjach ORLEN będą w pełni kompatybilne z istniejącym systemem, co oznacza, że pojazdy pobrane z tych lokalizacji będzie można pozostawić na dowolnych stacjach rowerowych na terenie miasta i odwrotnie. Wypożyczanie na stacjach paliw będzie się odbywać również na tych samych zasadach, z wykorzystaniem terminala lub aplikacji mobilnych.

– Chcemy wyznaczać nowe standardy, nie tylko związane z rynkiem paliw, ale także z podejściem do potrzeb konsumenta. A te wciąż ewoluują i wiemy, że nasi klienci coraz mocniej doceniają nie tylko ofertę produktową, ale także usługową na stacjach. Już dziś w kilku miastach na naszych stacjach można wypożyczyć samochód, teraz dostępne będą również rowery. Ta oferta wpisuje się w długofalowe myślenie o trendach w transporcie, takich jak choćby współdzielenie czy integracja systemu. Daje nam również zupełnie nowe narzędzia do efektywnej komunikacji z obecnymi i potencjalnymi klientami – wyjaśnia Krzysztof Łagowski, Dyrektor Wykonawczy PKN ORLEN ds. Sprzedaży Detalicznej.

Dla użytkowników systemu ORLEN będzie przygotowana również specjalna strona internetowa, dzięki której, po uprzedniej rejestracji, będą mogli oni otrzymywać m.in. kupony zniżkowe na ofertę stacji oraz dodatkowe punkty VITAY. Lokalizacja nowych stacji rowerowych w Lublinie jest elementem szerszej współpracy PKN ORLEN z Nextbike Polska, która obejmie łącznie 6 miast, poza Lublinem, także Warszawę, Łódź, Wrocław, Katowice i Białystok.

2018-02-13 13:57:49
(fot. archiwum)