Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zorganizują „Rowerowy pchli targ”. Tego typu wydarzenia do tej pory w Lublinie nie było

Pierwszy Lubelski Rowerowy Pchli Targ odbędzie się niebawem na terenie BikePark przy ul. Janowskiej. Wydarzenie skierowane jest do osób, które posiadają zbędne części rowerowe, akcesoria do jednośladów a nawet całe rowery.

Różnego rodzaju wyprzedaże garażowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością i są organizowane w kolejnych miastach i miejscowościach często przyciągając tłumy. Corocznie wśród społeczeństwa rośnie też zainteresowanie dwoma kółkami. Szczególnie w weekendy na ścieżkach rowerowych można zaobserwować bardzo dużo miłośników jazdy na jednośladach.

Stowarzyszenie „Rowerowy Lublin” postanowiło połączyć to wszystko i zorganizować wydarzenie, jakiego do tej pory nie było w Lublinie, a może i nawet w całej Polsce. Chodzi o pchli targ, czyli rodzaj odbywającego się na otwartej przestrzeni bazaru, na którym można nabyć lub wymienić różne towary, głównie używane lub nieprzydatne. W tym przypadku oczywiście mowa o produktach związanych z rowerami.

Jak wskazuje Radosław Sawicki z „Rowerowego Lublina”, wydarzenie skierowane jest do osób, które posiadają zbędne części rowerowe, akcesoria do jednośladów, czy też rowerowe ciuchy, a nawet całe rowery. Na Lubelskim Rowerowym Pchlim Targu będzie można zarówno sprzedać, kupić jak też ewentualnie wymienić swoje rowerowe „szpeje” na coś innego – oczywiście też rowerowego. Organizatorzy nie zamierzają wnikać w sposób wymiany towarów, gdyż jest to inicjatywa oddolna, integrująca rowerową społeczność.

– Celem wydarzenia jest propagowanie idei „Zero waste”, która nie dotyczy tylko żywności. Dajmy naszym rowerowym częściom/akcesoriom drugie życie celem ochrony naszego środowiska. Jeśli są one w dobrym stanie, to z pewnością posłużą jeszcze innym – dodaje Radosław Sawicki.

Pierwszy Lubelski Rowerowy Pchli Targ odbędzie się w niedzielę, 14 kwietnia, na terenie BikePark przy ul. Janowskiej. Całość rozpocznie się w południe i potrwa do godz. 17:00. „Wystawcom” zapewnione zostaną stoiska, na których będą mogli wyłożyć swoje towary, lecz przestrzegana będzie zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Oczywiście wszystko jest za darmo, obowiązują jednak zapisy.

Zorganizują „Rowerowy pchli targ”. Tego typu wydarzenia do tej pory w Lublinie nie było

7 komentarzy

  1. Wydarzenia jakby dotyczące rowerów, a sprzedający zastawia samochodami cały dostępny do parkowania teren. Choć zbyt dużego zainteresowania obrotu „złomem” rowerowym się nie spodziewam.

  2. Jarkowi brakuje obornika na działkę – przyjmie każdą ilość

  3. Super inicjatywa! Już liczę na powtórkę tego wydarzenia bo w podanym terminie mam wyjazd, a chcialbym to zobaczyć!

Dodaj komentarz

Z kraju