Poniedziałek, 29 kwietnia 202429/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zaparkował na miejscu dla osób niepełnosprawnych w pobliżu sądu. Był nietrzeźwy

Świdniccy policjanci w pojeździe zaparkowanym na miejscu dla osób niepełnosprawnych zastali dwóch nietrzeźwych mężczyzn. Podczas rozmowy z mundurowymi obaj wielokrotnie zmieniali wersję, kto był kierowcą pojazdu. Wątpliwości te rozwiało nagranie z monitoringu.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem w rejonie świdnickiego sądu. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na parkingu przy ul. Wyszyńskiego, na miejscu dla osób niepełnosprawnych, jest zaparkowany pojazd marki Seat, a mężczyźni znajdujący się w samochodzie zachowują się dość osobliwie.

– Patrol ruchu drogowego, który podjął interwencję wylegitymował i przebadał na zawartość alkoholu dwóch mężczyzn znajdujących się w pojeździe. Byli to 23-latkowie z Lublina i obaj byli nietrzeźwi. Zaprzeczyli, że kierowali pojazdem. Jeden z nich jako kierującą wskazał początkowo siostrę. Gdy kobieta wróciła do pojazdu zaprzeczyła temu. Następnie wskazał kolegę, który rzekomo również oddalił się z pojazdu. Pomocny okazał się monitoring, gdzie na nagraniu widać dokładnie, kto kierował pojazdem. 23-latek potwierdził, że to on kierował, ale oświadczył, że alkohol spożywał dopiero po zaparkowaniu pojazdu – relacjonuje starszy aspirant Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Teraz policjanci będą ustalać, jak było naprawdę. Wykonano badanie retrospektywne, które przyniesie odpowiedź na pytanie czy 23-latek w momencie kierowania pojazdem znajdował się pod działaniem alkoholu.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysokie świadczenie pieniężne. Natomiast za nieuprawnione parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych grozi mandat 1200 złotych.

17 komentarzy

  1. Wieś zjechała do miasta 😉

  2. No dobrze zrobił. Nie był przecież sprawny do prowadzenia pojazdu, więc był niepełnosprawny. Co się czepiacie chłopa. czyście powariowali?

    • Żeby parkować na kopercie samo bycie niepełnosprawnym nie wystarczy. To nawet nie ma znaczenia. Trzeba zaś załatwić sobie niebieską kartę.
      Ewentualnie można nakleić sobie taka niebieską naklejkę na samochodzie. Żadnej mocy prawnej taka naklejka nie ma, ale z tego co obserwuję, sporo takich (szczególnie busów) parkuje na kopertach (bez karty) i niczym się nie przejmuje.

      • Ja mam różową kartę bo jestem dwubiegunowy i mogem robić co chcem. Mam w d.. oniosłości niebieskie, zielone, czy żółte karty Franuniu. Może się słodziaku spotkamy w sieci na zblizonko a potem w plenerku gdzieś na kocyku? Hę. wrr.. kotku.

  3. „Natomiast za nieuprawnione parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych grozi mandat 1200 złotych.” – nic za to nie grozi, bo nikt tego nie egzekwuje.

  4. „Natomiast za nieuprawnione parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych grozi mandat 1200 złotych.” – nie poznaję portalu. Jeżeli kierujący nie ma gdzie zaparkować, to też nie może tam zaparkować? Chyba gdzieś musi zaparkować. Niech niepełnosprawny sobie autobusem pojedzie, albo rowerem. A nie miejsce kierowcom zabiera.

  5. A tak w ogóle to niepełnosprawni nie powinni mieć prawa jazdy. Są niebezpieczni.

  6. Jeżeli kierowcą TiRa, albo autobusu pasażerskiego nie może być osoba niepełnosprawna, to jaka jest różnica by prowadziła samochód osobowy, mogąc przewozić ludzi i jeżdżąc po tych samych drogach. Gdzie sens, gdzie logika?

    • 1. Jeżeli osoba niepełnosprawna spełni warunki do bycia kierowcą zawodowym (kierującym autobusem czy ciężarówką) i przejdzie testy – to może być kierowcą ciężarówki czy autobusu.
      Są różne niepełnosprawności. Niektóre dyskwalifikują z wykonywania pewnych prac, a inne nie.
      2. Zmieni nicka.

  7. Już kilka razy porównywałem usprawiedliwienie nieprawidłowego parkowania (bo ktoś musi zaparkować, a nie ma gdzie) do kradzieży wódki (ktoś musi się napić, ale nie ma za co).
    W tym artykule oba aspekty występują łącznie. Ktoś musiał się napić, to miał takie prawo. Chciał kierować, to też miał do tego prawo. Ktoś nie miał, gdzie zaparkować – to miał prawo nielegalnie. Zgadzacie się ze mną?

  8. a na marketowych kopertach można stawać bezkarnie

    • bo ci co tam stają to mogą, są niepełnosprawni, a niepełnosprawności są różne, w tym umysłowe

Dodaj komentarz

Z kraju