Wyciął sąsiadowi drzewo, stanie przed sądem (zdjęcia)

Wkrótce przed sądem stanie mężczyzna, który na działce sąsiada ściął drzewo. Sprawca czynu powiedział policjantom, że zrobił to świadomie.

W marcu tego roku w kompleksie leśnym na terenie gminy Wohyń doszło do kradzieży drzewa. Sprawca wyciął dąb, a jego właściciel oszacował straty na ponad 1000 zł.

Sprawą zajęli się radzyńscy kryminalni. Szybko ustalili, że sprawcą jest 45-latek, mieszkaniec tej samej gminy. Na terenie jego posesji odnaleźli i zabezpieczyli skradzione drzewo.

Mężczyzna przyznał się do wycięcia i kradzieży drzewa. Dodał, że zrobił to świadomie, gdyż jego działka leśna sąsiaduje z działką leśną pokrzywdzonego, a granica działek jest mu dobrze znana. Wyrąb i kradzież drzewa w lesie zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

Zobacz również

2 komentarze

 1. Nie zawsze to, co wg martwej litery prawa jest kradzieżą, jest nią w rzeczywistości. Działki graniczą ze sobą, może kiedyś była to jedna? Może dąb był w granicy? Różnie się kiedyś dziadki mogli umawiać, może któryś sobie tego dęba „wymówił”, a teraz jeden wnuczek pamięta, a drugi wolał zapomnieć?

 2. Zachodzę w głowę, jak to policja zrobił, że ustaliła złodzieja. Ja kiedyś wskazałem policji w Puławach złodziejkę i gdzie są moje rzeczy ukryte, a policja umorzyła dochodzenie nie wzywając nawet złodziejki na przesłuchanie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7514zł 0.06%
  • GBP 5.305zł 0.43%
  • EUR 4.5628zł -0.01%
  • CHF 4.1592zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Wschód Kultury – Inne Brzmienia 24-27 czerwca 2021 LUBLIN
  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem