Wybuch gazu w laboratorium. Nie udało się uratować jednej z poparzonych kobiet

Choć wybuch był niewielki, zakończył się tragicznie w skutkach. Jedna z poszkodowanych kobiet zmarła w szpitalu. Druga wciąż jest w ciężkim stanie.

Policja, prokuratura, Inspekcja Pracy a także specjalna komisja powołana przez Gaspol, wciąż badają szczegółowe przyczyny oraz okoliczności wybuchu gazu, do jakiego doszło przed tygodniem w Małaszewiczach. Jak już informowaliśmy, 21 sierpnia po godzinie 19 na terenie terminalu przeładunkowego miał miejsce wybuch gazu. Eksplozja nastąpiła w należącym do firmy Gaspol laboratorium.

Na miejscu interweniowało dziewięć zastępów straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego oraz policjanci. W momencie wybuchu w niewielkim budynku znajdowały się dwie kobiety. Dokonywały one analizy pobranej wcześniej próbki gazu. Jak ustaliliśmy, gaz znajdował się w 1,5 litrowej, plastikowej butelce po napoju.

W pewnym momencie gaz zaczął wydostawać się z butelki, a po chwili nastąpił zapłon. To miało spowodować eksplozję. Jak zapewniali strażacy, w pomieszczeniu nie stwierdzono pożaru, również konstrukcja budynku nie była naruszona. Pomimo tego, obie kobiety znajdujące się w środku, zostały poważnie ranne. Doznały poparzeń całego ciała oraz dróg oddechowych. Jedną z nich, 52-latka, przetransportowana została śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej.

Druga z nich, 46 – latka trafiła do szpitala w Białej Podlaskiej. Niestety życia jednej z kobiet nie udało się uratować. Śledztwo w tej sprawie wszczęła prokuratura, sprawę bada też specjalnie powołana przez Gaspol komisja a także Państwowa Inspekcja Pracy.

(fot. OSP Chotyłów)
2017-08-29 22:32:05

6 komentarzy

 1. dlaczego tej drugiej do Łęcznej nie dali do specjalistów, może by przeżyła. moim zdaniem odszkodowanie ..

 2. Gaz znajdował się w butelce po napoju?To w laboratorium nie było bardziej profesjonalnego wyposażenia?A swoją drogą – szkoda zdrowia i życia tych kobiet…Wszak ono tak krótkie jest…

 3. Mam pytanie, nie pracuję w laboratorium, ale nie wiedziałem, że plastikowe butelki po napojach używa się jako przyrządów laboratoryjnych…

 4. Moim zdaniem jak odszkodowanie to mogą pomarzyć, są jakieś PROCEDURY.
  One je złamały i oto efekt…

 5. Wcale nie musiały łamać procedur, wystarczy że nie miały normalnych pojemników, a próbki jakoś do badania trzeba przenieść, wtedy to wina pracodawcy. Szkoda kobiety, RIP.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7349zł 0.44%
  • GBP 5.2617zł 0.47%
  • EUR 4.5306zł 0.62%
  • CHF 4.1601zł 0.58%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika