Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

Wracając z jezior warto wybierać inne drogi. Główną trasę zablokują mieszkańcy

Dzisiaj od godziny 15 nie będzie przejazdu drogą wojewódzką nr 820 Łęczna – Sosnowica. Mieszkańcy organizują protest. Zapewniają, że celem akcji nie jest sparaliżowanie ruchu, lecz pokazanie, jak ważna jest ta droga dla całego regionu.

W niedzielę w godzinach popołudniowych przeprowadzona zostanie akcja protestacyjna mieszkańców miejscowości położonych przy drodze wojewódzkiej nr 820 Łęczna – Sosnowica. W ten sposób chcą oni wyrazić swoje niezadowolenie wobec niespełnionych obietnic związanych z przebudową tej trasy. Od lat nawierzchnia znajduje się w fatalnym stanie, brakuje też chodników, a to wszystko sprawia, że poruszanie się nią nie należy do bezpiecznych.

Dlatego też mieszkańcy, jak też lokalni samorządowcy, od wielu lat prowadzą starania w sprawie przebudowy tej trasy. Jak nam wyjaśniano, obietnic w tej sprawie słyszeli już wiele, nawet od polityków. Żadna jednak nie została spełniona. W końcu, po latach czekania, w ubiegłym roku otrzymali informację, że w budżecie województwa zarezerwowano środki na ten cel. Radość jednak nie trwała długo. Pieniądze zostały niebawem przesunięte na inne inwestycje drogowe w powiecie kraśnickim.

To sprawiło, że w październiku zablokowali rondo w Ludwinie. Dzisiaj ponownie spotkają się w tym miejscu i w godzinach od 15:00 do 17:00 będą przechodzić przez przejście dla pieszych, przez co ruch pojazdów będzie całkowicie wstrzymany. Jak tłumaczą mieszkańcy, w ten sposób chcą zjednoczyć siły i pokazać Zarządowi Województwa Lubelskiego, że pieniądze przeznaczone przed wyborami na przebudowę głównej trasy prowadzącej na Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie muszą wrócić.

Zapewniają jednocześnie, że protest ma charakter obywatelski i jego celem nie jest sparaliżowanie ruchu, lecz pokazanie, jak ważna jest ta droga dla całego regionu. Dlatego też akcję zorganizowano pod koniec sezonu, aby nie powodować utrudnień dla turystów.

Droga wojewódzka nr 820 to jedna z najbardziej ruchliwych dróg wojewódzkich w powiecie łęczyńskim. Ma też bardzo duże znaczenie dla mieszkańców całego regionu a także dla turystów. Latem korzystają z niej dziesiątki tysięcy osób podążających nad jeziora m.in. Rogóźno, Piaseczno, Krasne, czy też Zagłębocze. Wielu turystów wybiera tę trasę udając się do Poleskiego Parku Narodowego. Do tego dochodzą grzybiarze, których ściągają liczne w tej okolicy kompleksy leśne.

(fot. łęczna24/archiwum )

31 komentarzy

 1. W Ludwinie dziwne ludziska zamieszkują. Kiedyś sprzedawca ze straganu rzucał jabłkami w auta. W niedzielę paradują przed Urzędem Gminy:)))…przecież nikt dziś nie pracuje.:))). Omijam Ludwin szerokim łukiem.

 2. Na remont dróg pieniędzy nie ma ale za to każda gmina dostanie wysoki maszt. Polityka propagandowa pis. Tak wybraliście.

 3. Blokować codziennie

 4. Od lat? Powiedzmy jasno ponad 30 lat łata się to gów*o i teraz zabiera się pieniądze na remont. Ludzie już kolejny raz protestują i nic z tego nie ma.

 5. To jest protest społeczny do którego każdy ma prawo. Był zapowiedziany więc mogliście wybrać inne drogi. 99% samochodów ma klimatyzacje nie pieprzcie głupot o gotowaniu się dzieci w samochodzie. Zawsze można zawrócić i pojechać alternatywna drogą.

 6. Na trasie Ludwin-Kijany o samo, też trzebaby zablokować ruch, nie dość że głośno i pędzą, to i z wielu samochodów ryczy muzyka. Ludzie są niepoważni. Gdzie policja? To jest wykroczenie zakłócanie spokoju hałasem. Możeby się za to w końcu wzięli? Napewno budżet załatany raz dwa…

 7. Zrobią obwodnicę Ludwina i się skończy zabawa w miasto i handel… Gratuluję głupoty.

 8. Pabloo(oryginał)

  Zrobią… po proteście dwie Kaśki i Mariola zajdą w niechcianą.

 9. Dobry czas i pora na ten protest,bo przecież nie można blokować drogi na tygodniu w godzinach pracy UG i szanownych samorzadowcow ,nie można ich przecież niepokoic i czegokolwiek żądać,chociazby spelnienia obietnic przedwyborczych dotyczacych przebudowy drogi

Z kraju

Sport