690 680 960

Wielkie oczy pojawiły się na budynku Urzędu Miasta. To jeden z murali wybranych przez mieszkańców (zdjęcia)

Zakończyły się prace związane z tworzeniem dwóch wielkoformatowych murali na terenie Puław. Jeden ozdobił ścianę szkoły, drugi budynku Urzędu Miasta.

Na bocznej ścianie Urzędu Miasta w Puławach pojawiły się wielkie oczy, poniżej zaś charakterystyczne dla miasta budowle. Jedna cześć nawiązuje do dawnych lat, druga to czasy współczesne. Jest to jeden z murali, które powstają na terenie Puław w ramach jednego z projektów „Budżetu Obywatelskiego”.

Projekt pn. „Wykonanie murali na dużych powierzchniach w Puławach” zwyciężył w głosowaniu mieszkańców i już na początku roku ruszyły prace nad jego realizacją. Wybrane zostały dwie lokalizacje: ściana boczna budynku Urzędu Miasta, znajdująca się od strony POK „Dom Chemika” oraz boczna ściana Szkoły Podstawowej nr 6 im. Polskich Lotników przy ul. Niemcewicza.

Miasto wystąpiło z zapytaniem ofertowym do firm z branży street art. W odpowiedzi wpłynęło 14 projektów malowideł ściennych. Głównymi założeniami projektu było zaprojektowanie murali, z których ten na ścianę urzędu miał zawierać elementy historyczne charakterystyczne dla miasta. Chodziło o postacie, budynki z przeszłości w połączeniu z nowoczesnością. Z kolei mural na ścianie szkoły miał zawierać w swym wyrazie samolot i być odpowiedzią na hasło – „Puławy zarażają radością”.

Oba murale są już gotowe i można je podziwiać w całej okazałości.

(fot. UM Puławy)

6 komentarzy

  1. No chyba kogoś pogięło.

  2. Krzysztof,, Ochota,,

    Najpierw na walkę z biedą powinni przeznaczyć te pieniądze.

  3. Niestety ludzie są bardzo nieświadomi. W obydwu przypadkach mamy do czynienia z masońskim symbolami. W pierwszym przypadku oko opatrzności – oko wielkiego architekta czuwa nad symbolem dawnego rodu loży polskiej – świątynią Sybilli. Następnie oko czuwa nad miastem przyszłości zupełnie nowoczesnym. Jeżeli chodzi o drugi mural, symbole masońskie to drabina, dżentelmen w meloniku, podbój kosmosu i dziecko, którego myśli są w tzw. ” cyfrowej chmurze” chodzi o sterowanie umysłem. Zastanówcie się Puławianie, kto rządzi tym miastem!

    • Zaraz kretyni się zlecą i napiszą coś o płaskiej ziemi. Masońskie oko wymalowane po remoncie placu litewskiego na kościele nikomu nie przeszkadza. Nawet w symbol Lublina miasto inspiracji oczko wstawili a ciemny lud nic nie widzi. Jeszcze dał się na dodatek wkręcić w te maski. Ludzie bez twarzy których nikt nie pyta o imię.

    • Pytanie – dlaczego ,,niestety,,? I skąd kochaniutka masz takie skojarzenia? Ja widzę parę oczu i symbol Puław – starych i nowych. Widzę też znudzonego uczniaka z głową w chmurach. Samo życie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce