Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

W szpitalu zaatakował nożem ratownika medycznego. Agresor trafił do tymczasowego aresztu

Do tymczasowego aresztu trafił 42-latek, który na terenie SOR jednego z lubelskich szpitali zaatakował ratownika medycznego nożem. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w miniony wtorek po południu na terenie SOR Szpitala Wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Ratownicy medyczni przywieźli tam mężczyznę, którego zachowanie wskazywało, że był pod wpływem narkotyków.

– 42-latek podczas pobytu na oddziale stał się bardzo agresywny. Zaczął pluć, wyzywać personel i kierować groźby karalne. W pewnym momencie wyciągnął nóż i usiłował ugodzić nim ratownika medycznego. Na szczęście atak okazał się być nieskuteczny – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Agresywny mężczyzna został obezwładniony przez ratowników pogotowia oraz personel SOR, a potem przekazany policjantom i przewieziony do policyjnej celi. Mundurowi z VII Komisariatu Policji w Lublinie przesłuchali świadków i zabezpieczyli dowody.

– Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury. Odpowie za usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, czynną napaść na funkcjonariusza publicznego, groźby karalne, znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej. Wczoraj decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące – dodaje nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

Za te przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

13 komentarzy

 1. Henio z fan clubu wzajemnej adoracji

  Wczoraj decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, ale i tak, największą dolegliwością będzie to, ze jakiś czas sobie nie poćpa.

 2. Śmieci się utylizuje, a nie wysyła na wczasy w ZK.

 3. Xcxc ,dokładnie jestem tego samego zdania co do utylizacji patologi.To niereformowalne osobniki ktorych nalezy się fizycznie pozbyć

  • Na fizyczne pozbycie się takich byłyby szanse, gdyby ich przekazać „braciom” i poprosić, żeby ich tak na front…

   • Che ,che ,, braci,, nie przeka,ująć na front tylko u nas walczą tak jak ten ,,brat,, co popciął nożem policjantów w Tomaszowie Lubelskim.

 4. A następnie wakacje w areszcie śledczym będzie mial

 5. Kilka lat wstecz podali by mu Pavulon i jeszcze za skórkę 1500 zł by wpadło do kieszeni.

 6. Redakcjo to zdarzenie miało miejsce we wtorek a nie w środę

 7. W moim przypadku 10 lat milicja z policją ociągała się z interwencją,to co tutaj się dziwić

Dodaj komentarz

Z kraju