Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie zorganizowano święto 18. Dywizji Zmechanizowanej. W uroczystościach wziął udział szef MON (zdjęcia)

Mija właśnie 5 lat od powstania Żelaznej Dywizji. Z udziałem m.in. ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka odbyły się w Lublinie główne obchody święta 18. Dywizji Zmechanizowanej.

22 komentarze

 1. jednym słowem : DUMA = PIS – odbudowuja to co PO rozwaliło razem z PSL

 2. Jeszcze chce coś oddać ba*nderowcom ten grabarz polskiej armii.

 3. Jaktam ruskie helikoptery miernoto od bezpieczeństwa kraju ?

  • Odi Profanum Vulgus

   Ruskie to rakiety – wlatują jak chcą i kiedy chcą. Helikoptery to białoruskie. Tamtejsi żołnierze robią sobie wycieczki krajoznawcze nad Białowieżą, przez nikogo nie niepokojeni latając nad głowami tamtejszych mieszkańców.

   Gdzie wtedy jest ta potężna armia, która dumnie się pręży na piknikach militarnych?

   • jeden [***] czy ruskie czy białoruskie tacy sami badyci a ta pała nic nie zrobiła aby zapewnić bezpieczeństwo. wleciały sobie na 12km a ten tylko pie przy do mikrofonu!

 4. „SKANDAL w Wędrzynie. Zamiast Święta Wojska Polskiego”… Kanał Kanał Porucznik Piotr Powałka na YT. Czy to na bezpośrednie polecenie blaszaka takie cyrki?

 5. Ujmę to tak nie długo Polska armia może mieć 20 dywizji lecz jedynie papierowych jednostek bo już nie ma kim obsadzać tych co już istnieją a z prawdziwego jako takiego zdarzenia mamy tylko 2 dywizje i to teraz już ogolocone z oficerów reszta jednostek to tylko sztaby złożone z 20 ludzi a cała reszta to papier i propaganda PIS

 6. I wypowiadają się Ci wszyscy co nigdy w wojsku nie byli i prawdopodobnie nie będą .Bo jakbyście byli to Wasze komentarze brzmiały by troszeczkę inaczej Mamy to szczęscie ,że ani moje chociaż dobiegam do 70 ani Wasze pokolenie wojny na oczy nie widzieliśmy i niech tak dalej bedzie. Nazywanie kogoś grabarzem polskiej armii ,kto tę armię odbudowuje jest delikatnie mówiąc niesprawiedliwe. Niech Wasze myslenie wyjdzie daleko naprzód . Walczący ukraińcy nawet naszym uzbrojeniem dają nam czas na unowocześnienie naszej armii , a przy okazji troszeczkę osłabią i zahamują zapędy na odbudowę imperium wschodniego

  • Błaszczak łaski nie robi, że wzmacnia wojsko w czasie wojny za wschodnią granicą. To zrobiłby każdy rząd. Natomiast niektóre zakupy są średnio przemyślane, ale wybory za pasem to trzeba się czymś pochwalić.

  • Co stary sklerotyku chcesz od Bizancjum? Poza tym pokolenie 70 latków nie zna wojny? Mam mniej,ale widziałem choćby Bośnię i Afgan.

 7. ale się bawią wczoraj Frampol dziś Lublin

 8. Podobno tfusk skleszczył się z czaskowskim.

 9. Ten co rozbroił armię polską oddał wszystko Ukrainie za darmo ,a teraz jest dumny ,powinien się wstydzić jak wrobił polskie wojsko .Mało tego szykują polską armię aby walczyć za Ukrainę ,teraz jest to mało wiarygodne ale przyhjdzie czas że tak bedzie.

 10. parada w wykonaniu nieudacznika tylko tym sie moze poszczycic brawo psiory

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo