Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie pikietowali członkowie Ruchu Antyłowieckiego: „Myśliwi zagrożeniem dla społeczeństwa” (zdjęcia)

Zapowiedzieli walkę o wysoką karę dla sprawców zastrzelenia 16-latka, przypomnieli również, że obecnie trwają polowania, w wyniku czego kolejne osoby mogą zostać pomylone z dzikiem. Członkowie ruchu antyłowieckiego pikietowali dzisiaj w Lublinie.

W środę w południe na placu Łokietka w Lublinie rozpoczęła się pikieta zorganizowana przez aktywistów z Lubelskiego Ruchu Antyłowieckiego, których wspierali ich koledzy z podobnych ugrupowań z innych stron kraju. Całość przebiegało pod hasłem „Myśliwi zagrożeniem dla społeczeństwa. Ku pamięci ofiar”. Termin nie był przypadkowy, gdyż rok temu, a dokładnie 1 listopada 2020 roku, w Kluczkowicach zastrzelony został 16-letni Imanali. Z kolei za tydzień odbędzie się rozprawa sądowa w tej sprawie.

Uczestnicy następnie przeszli pod siedzibę Polskiego Związku Łowieckiego przy ul. Wieniawskiej. Posiadali ze sobą transparenty oraz plakaty z hasłami: „Myśliwi zagrożeniem dla społeczeństwa”, „Św. Hubert przestał polować. A Wy?”, „Pomyliłem z dzikiem”, czy też „Wariaci z gnatami biegają lasami”. Na placu Litewskim odczytane zostały przypadki z ostatnich lat, kiedy to podczas polowań przypadkowe osoby na skutek postrzałów odniosły obrażenia ciała, lub straciły życie.

Z kolei już przed wejściem do PZŁ przypomniana została tragiczna historia z Kluczkowic. 16 letni Imanali z Kazachstanu przebywał w internacie, w ramach wymiany międzynarodowej. Po godzinie 20:00 wyszedł z kolegami do sadu na jabłka. Został postrzelony przez Dariusza Ch., członka jednego z kół łowieckich. Jak później wyjaśniał mężczyzna, był przekonany, iż celuje do dzika.

– Imanali miał prawo tam przebywać, za to Dariusz Ch. już nie. Członek PZŁ, członek Koła Łowieckiego „Bekas” nr. 47 z Opola Lubelskiego, strażnik łowiecki, były rzecznik prasowy komendy policji w Opolu Lubelskim i towarzyszący mu strażak, kościelny uciekli z miejsca zdarzenia słysząc krzyki, nie udzielając rannemu pomocy. Dariusz Ch. nie wiedział do czego strzela. Polowanie nie zostało wpisane w książeczkę ewidencji polowań, a więc było nielegalne – mówili uczestnicy pikiety.

Zgromadzeni przypomnieli również, że Polski Związek Łowiecki, kilka dni po śmierci chłopca opublikował sprostowanie, w którym odciął się od myśliwego, zapewniając iż był on kłusownikiem. Co więcej, publicznie zapowiedziane zostało wsparcie i pomoc dla rodziny 16-latka.

– Z tego co wiemy nie zrobili nic. Nawet nie próbowali się kontaktować z Kazachstanem. Jest to kolejna, skandaliczna postawa Polskiego Związku Łowieckiego – podkreślali aktywiści.

Pikietujący podkreślali również, że obecnie co weekend, w różnych miejscach prowadzone są polowania zbiorowe, które określili „krwawą zabawą w zabijanie dla przyjemności”. Dodali, że wśród myśliwych nie brakuje osób nieodpowiedzialnych, którzy stanowią realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla wszystkich znajdujących się w okolicy. Świadczyć o tym ma duża liczba wypadków, w tym śmiertelnych, do jakich dochodzi na polowaniach.

Członkowie lubelskiego Ruchu Antyłowieckiego zapewnili jednocześnie, że walczą o wysoką karę dla sprawców tragedii w Kluczkowicach, oraz o odpowiednie zadośćuczynienie dla babci chłopca.

W Lublinie pikietowali członkowie Ruchu Antyłowieckiego: „Myśliwi zagrożeniem dla społeczeństwa” (zdjęcia)

W Lublinie pikietowali członkowie Ruchu Antyłowieckiego: „Myśliwi zagrożeniem dla społeczeństwa” (zdjęcia)

W Lublinie pikietowali członkowie Ruchu Antyłowieckiego: „Myśliwi zagrożeniem dla społeczeństwa” (zdjęcia)

W Lublinie pikietowali członkowie Ruchu Antyłowieckiego: „Myśliwi zagrożeniem dla społeczeństwa” (zdjęcia)

W Lublinie pikietowali członkowie Ruchu Antyłowieckiego: „Myśliwi zagrożeniem dla społeczeństwa” (zdjęcia)

W Lublinie pikietowali członkowie Ruchu Antyłowieckiego: „Myśliwi zagrożeniem dla społeczeństwa” (zdjęcia)

(fot. LRA)

47 komentarzy

 1. kazdy pamieta historie jak wilki w tym roku zaatakowały pilarzy szczescie ze mieli pily i było ich 2 – kwestia czasu kiedy kogos zaatakuja- dziecko i… zjedza zagustowały w psach gospodarskich takich na lancuchu lub walesajacych sie na wsi gina masowo-znaczy duzo tego wilka jest!

  • wierzysz w te brednie? wilk nie zaatakuje człowieka! człowieku!

   • Każdy o tym słyszał. Pilarze cieli drzewa i dobrze, że się jeden przerwał pracę i się odwrócił. Tak zjadłby ich te wilki od razu. Wilki smakują w ludziach!

    • Tak każdy słyszał, że ja nie słyszałem 😀

     WILKI NIE ATAKUJA LUDZI! znowu jakiś głupi Urban legend…

   • Mnie zaatakowal lis i to w środku miasta. Skubaniec nie dał się przepędzić nawet jak go przeganiałem kijem.

   • W 99% wilk przy spotkaniu z człowiekiem to nie zaatakuje, ale zawsze pozostaje ten 1%.

 2. Kotlet z omnikrona

  Plandemiście więcej istnień wymordowali. I doprowadzili setki tysięcy ludzi do załamań nerwowych,.

 3. ☆☆☆⭐⭐⭐

  Kto sprawdza tych protestujacych. Podejrzane to dla mnie skoro człowiek chodzi na każdy protest. Albo ma za dużo wolnego czasu i prace społeczne załatwiły by problem albo to werbalni terroryści których należało by zamknąć. Zimą na spacery do lassu w kamizelkach odblaskowych żeby łatwiej można było znaleźć delikwenta jak się zgubi lub ciało jak się go w porę nie znajdzie

 4. Myśliwi czerpią radość z zabijania zwierząt, patologia w najczystszej formie wspierana przez głupów mieniących się obrońcami przyrody, żenada. Dawno powinni ich zdelegalizować, gdyż przyroda sobie bez nich doskonale poradzi są zbędni a wręcz szkodliwi. Cieszą się zła sława wśród normalnych ludzi i nikomu to nie przeszkadza, zwykłe oszołomy które zatrzymały się mentalnie w średniowieczu. Wtedy żeby przeżyć trzeba było polować teraz można żyć inaczej. Jedna z niewielu grup społecznych, których nie da się zaakceptować.

  • Mentalnie w średniowieczu to raczej pan się zatrzymał bo przedstawia pan jakiś średniowieczny wizerunek myśliwego. Wręcz jego jakiś stereotyp, nie mający nic wspólnego z rzeczywistością. Jak widać nie posiadając kompletnie wiedzy jak „wygląda” współczesny myśliwy, oraz czym zajmuje się PZŁ.

   • Nie przekonuj mnie, że zabijanie jest ok. Co takiego robią myślwi, karmią zwierzęta żeby się mnożyła aby było do czego strzelać, patologia najgorsza nie toleruję ich i nigdy nie poprę takiego działania.

  • Klub bezkrytycznego krytyka

   LU ty to pewnie dzikie zwierzęta widziałeś jedynie w tv jak opowiadała o nich K Czubówna.
   Przyroda sobie doskonale radzi, a czyż człowiek nie jest również częścią tejże przyrody?
   Oczywiście, że jest, aczkolwiek stanowi gatunek dominujący to już inna sprawa.
   Chociaż sądząc po części komentarzy, niektórzy faktycznie są chyba z innej planety.

 5. Nikt nie wie ile PZŁ robi dla tych zwierząt! To nie tylko ich zabijanie. Przecież pomagamy im się rozmnażać, ktoś to musi kontrolować, aby nie poszło to w złym kierunku. Także za każdym razem dokarmiamy zwierzęta. Można zobaczyć pełno jedzenia po polowaniach. To nie tylko ich zabijanie.

 6. Myśliwi niezależnie od posiadanych poglądów politycznych powinni głosować na PiS, bo jak władze w kraju obejmie Lewica z POKO albo innym Hołownią to ich zdelegalizuje. No może jedynie PSL i Konfederacja stanie jeszcze w ich obronie+ Agrounia, która jednak ma małe szanse by dostać się do Sejmu..

 7. Hańba.
  Doszło do wielkiej tragedii, nie tylko w rodzinie tego chłopaka, który zginął ale także w rodzinie tego kłusownika.
  Natomiast ci pożal się aktywiści wykorzystują cudze tragedie dla własnych celów.
  Za grosz wstydu nie mają

 8. Jest na to całe zamieszanie prosta rada. Aby aktywiści płacili za szkody rolnikom. Myślę że jak by przyszło wezwanie do zapłaty dla kilku z nich po kilkadziesiąt tysięcy złotych za szkody w uprawach . Od razu by przejżeli na oczy. . Nie które koła płacą nawet kilkaset tysięcy rolniką . Co na to aktywiści proszę o żetelną odpowiedż.