W Lublinie i okolicach wysadzali bankomaty. Wpadli w Gdyni (zdjęcia)

We dwóch zajmowali się wysadzaniem bankomatów na terenie całego kraju. Pochodzili z Gdyni jednak działali na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i Mazowszu. Policjanci uważają jednak, że mężczyźni są odpowiedzialni za wiele innych podobnych przestępstw w kraju i za granicą.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o włamania do bankomatów, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie Lublina. Jak się okazało, sprawcy działali na terenie całego kraju. Kryminalni z Komendy Stołecznej Policji ustalili bowiem, że mają oni na koncie wysadzenie w kwietniu dwóch bankomatów w Parzniewie i Mościskach koło Warszawy, a także podobne przestępstwa w Lublinie i okolicach oraz w województwie podkarpackim. Co więcej mogą być również odpowiedzialni za włamania do bankomatów w Krakowie, Katowicach, Gdańsku i Olsztynie. Mogli też działać w Czechach, Austrii, Słowacji i Słowenii.

Schemat działania sprawców za każdym razem był taki sam. Przy pomocy wprowadzonej do urządzenia rurki wpuszczali gaz, a następnie detonowali ładunek, wysadzając bankomat. Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili, że mężczyźni poruszali się mazdą CX-5. Między innymi ta wiedza doprowadziła funkcjonariuszy do Gdyni, gdzie mieszkali obaj podejrzani. Przy wsparciu tamtejszych antyterrorystów policjanci weszli do jednego z mieszkań, gdzie zastali podejrzanego 46-latka. Drugi z mężczyzn ukrywał się na terenie kompleksu leśnego koło Gdyni i tam też został zatrzymany.

W trakcie przeszukania posesji funkcjonariusze zabezpieczyli zagraniczne tablice rejestracyjne, urządzenia służące do detonacji ładunków wybuchowych, reduktor gazu do butli gazowej oraz wiertła służące do nawiercania bankomatów. 55-latkowi zostały przedstawione 3 zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem do bankomatów. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy. 46-latek odpowie z jedno usiłowanie kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa i jak twierdzą policjanci, wszystko wskazuje na to, że zatrzymani niebawem usłyszą kolejne zarzuty.

(fot. lublin112.pl, policja)

Zobacz również

1 komentarz

 1. Na takich wypierdków S70i nawet angażowali…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online