Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

32 komentarze

 1. A o jaką konkretnie dyscyplinę chodzi? Wiadomo?

 2. promocja jakiej dyscypliny?

  • Red Bull Air Race. Będą przelatywać poniżej sygnalizatorów świetlnych nad ulicą…

   • No bez jaj – coś takiego chcą promować? Żeby mi małolaty po skrzyżowaniach biegały?

 3. nosz ja pi..e wyjazd z Czechowa to mordęga i jeszcze strategiczne rondo zamykać będą w czasie porannego szczytu.
  A może przesunąć to na 9-14?

 4. kierowcy to zawsze maja najgorzej, drogi blokuja z byle powodu, a to jakas reklamowka (bo to filmem bym nie nazwal) a to jakies strajki, wogole strajkowanie na drogach to juz kompletna glupota, co niby ci kierowcy sa winni tym strajcujacym?! a kierowca i tak ma zdazyc… cale szczescie nie jestem kierowca zawodowym.. ciezkie maja zycie i malo kto to potrafi docenic, ze bez ciezarowek i tirow cala gospodarke szlak by trafil momenstalnie

  • a gdzie mają protestować? na poligonie albo w lesie? 😉

   • tam gdzie jest zrodlo problemu, czyli np pod sejmem gdy byla taka koniecznosc
    jak mi sie komus cos nie podoba, to nie jest dobrym wyjsciem robienie na zlosc innym Bogu ducha winnym ludziom, bo sie sobie jeszcze wiecej wrogow robi, czyli skutek dosc odwrotny od zamierzonego 😉

   • Jak to gdzie !!! Pod ratuszem ,urzędem miasta lub gminy !!! Skoro mogą blokować drogi to czemu by nie zablokować wyjścia do domu po „ciężkiej” pracy urzędasów i tak ich przetrzymać do 20 !!Bo na blokady dróg urzędasy mają wy..bane

 5. Napięcie proszę na jakiej ulicy,bo nazwa rąda nic mi nie mówi.

  • Polecam zapoznanie się z serwisem google. pl i ichnimi mapami – dość szybko można tam sprawdzić, że chodzi o skrzyżowanie al. Kompozytorów Polskich oraz al. Mieczysława Smorawińskiego.

  • Rądo kolo Orfełusza ?

  • Upośledzenie społeczeństwa sięga granic absurdu. Nie dość, że po polsku nie potrafi pisać ani nawet podpisać się po ludzku(Uygjyg – takie coś we Wrocławskim ZOO, w małpiarni ostatnio słyszałem) to jeszcze pyta o takie bzdury. W czasie, który zmarnowałeś na napisanie pytania wystarczyło zaznaczyć myszką w artykule kawałek tekstu(Ronda 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w Lublinie), skopiować go i wkleić w GOO GLE. Miałbyś odpowiedź razem z mapką po kilkusekundowej robocie.
   To jest po prostu dramat.

   • po to sa fora, zeby sie pytać imbecylu.

    • wowka fora nie zwalniają z używania mózgu !!! Co Wy młodzi wykształceni zrobili byście bez netu ??? Nawet nikogo nie nazwalibyście imbecylem bo bali byście się że ktoś Wam w kły wywali

    • To nie jest forum, tylko komentarze czytelników.

    • Po to jest internet ale trzeba umieć z niego korzystać albo po prostu nie być leniem i nie czekać na gotowe. Nie obrażaj mnie tępa dzido. Widać, że poziom intelektu ten sam jak tego od „rąda”.

 6. Proponuje zwinac asfalt z ulic Lublina zaorac skrzyzowania oraz ronda i przeniesc sie do Swidnika w okolice pewnego dumnego anty Lubelaka .

 7. A co ma Ci mówić jak Ty Polskiego znasz 🙂

 8. A swoją drogą to Żuk już nie ma na co kredytów brać ??? Tak zadłużył miasto bezsensownymi inwestycjami że nasze wnuki tego nie spłacą !!! Dla przykładu prezydent Zamoyski zostawił P.Wnukowi Zamość nie zadłużony !!! Z pięknie odnowioną starówką i odbudowanymi murami obronnymi które przyciąga dziesiątki tysięcy turystów rocznie (którzy zostawiają kilka razy tyle PLN właścicielom pub’ów ,moteli ,hoteli i restauracji przez co każdy czerpie z tego korzyści )!!!

  • Wiesz co? Mam w tyłku długi miasta – mieszkańcy ich nie odziedziczą. Za Żuka miasto wreszcie zaczęło się zmieniać. I chwała mu za to. Przedtem jak się wychodziło ze skansenu, to nawet nie było widać różnicy. Teraz są drogi, przestrzeń publiczna się porządkuje. Owszem nie wszystko, nie wszystkim się podoba, ale przynajmniej coś się dzieje. Każdemu i tak nie dogodzisz. A jeśli nie podobają ci się kredyty, to nie pasujesz do czasów. Teraz wszystko jedzie na obcym finansowaniu.

   • żebyś się nie dziwił z tymi długami…

   • Ja bym powiedział, że nie tyle dzięki prezydentowi, a dzięki dotacjom UE.
    Gdyby nie one to niewiele, by powstało, bo należy pamiętać, że w każdej dużej inwestycji z ostatnich 8-10 lat 70-85% to pieniądze z dotacji. Więc jeśli miasto dość sporo się zadłużyło na same wkłady własne (15-30% inwestycji) to łatwo sobie wyobrazić, że bez dotacji to 8/10 inwestycji z ostatnich lat by nie powstało (bo za co), no, albo i powstało, ale wtedy dług by wynosił kilka razy więcej.
    Lublin tylko w latach 2007-2013 otrzymał z dotacji ok. 3,5 mld zł.
    Tak więc jeśli obecnie zadłużenie miasta wynosi chyba około 1,3 mld, to łatwo policzyć, że gdyby to wszystko zbudować bez dotacji to dziś zadłużenie wynosiło by 5 mld. No, ale to tak tylko teoretycznie, bo oczywiście nikt by już tyle kredytów nie dał, bo to było by 300% dochodów i dużo wcześniej, byłby już zarząd komisaryczny.

    No, a wracając do tematu dróg i przestrzeni publicznej, to pokaż miasto wojewódzkie, w którym nie uległy by one ogromnej poprawie w ciągu ostatnich 10 lat. W każdym mieście dzięki funduszom UE nastąpił „skok cywilizacyjny”.

  • Ale za kasę te dobrze wydał. Każdy normalny człowiek skorzystał by z okazji aby za pół ceny nabyć potrzebną rzecz. Za chwilę programy unijne mogą ulec zmniejszeniu, przy szerzącym się nacjonaliźmie (patrz Brexit) i wtedy będzie lament dlaczego nic nie było zrobione kiedy były programy unijne. A teraz z innej beczki strasznie mnie razi gdy w wypowiedziach nie używamy zwrotów grzecznościowych pan, pani, prezydent, premier itp o szanownym czy wielebnym już nie wspominam – to możemy już sobie darować 🙂

 9. – Co tu się dzieje??
  – Film Kręcą.
  – To dla czego ja nie gram??

 10. a nie można napisac o jakie ulice chodzi???
  nie wiem gdzie jest to rondo.