Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Groził zabójstwem oraz spaleniem domu. Areszt dla 27-latka za znęcanie się nad matką

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 27-letni mieszkaniec powiatu ryckiego. Tak zadecydował Sąd Rejonowy w Rykach. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się nad matką. Policjanci ustalili, że wielokrotnie wszczynał awantury domowe podczas, których wyzywał swoją matkę słowami wulgarnymi, zakłócał jej spoczynek nocny, groził zabójstwem oraz spaleniem domu.

Ryccy policjanci w nocy z niedzieli na poniedziałek otrzymali zgłoszenie dotyczące interwencji domowej. Kobieta przekazała, że jej syn znęca się nad nią psychicznie i fizycznie.

– Sprawą zajęli się ryccy policjanci. Ustalili, że 27-latek z powiatu ryckiego kierował w stronę matki wulgarne słowa, groźby pozbawienia życia i spalenia domu oraz zakłócał spoczynek nocny. 27-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad matką. Wczoraj sąd po analizie akt postępowania, przychylił się do policyjnego oraz prokuratorskiego wniosku i postanowił zastosować wobec podejrzanego izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres najbliższych 3 miesięcy – informuje aspirant Łukasz Filipek z ryckiej Policji.

Zgodnie z kodeksem karnym znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.

– Policjanci w sposób bezwzględny traktują przestępców zagrażających bezpieczeństwu, życiu i zdrowiu innych osób. Pamiętajmy pomocą służy wiele instytucji. Należy tylko zacząć działać. Apelujemy również do osób, które są świadkami przemocy. Jeżeli wiesz, że osobie z Twojego otoczenia dzieje się krzywda powiadom odpowiednie instytucje – dodaje aspirant Łukasz Filipek.

PRZECZYTAJ

Część niewybuchów usunięto, pozostałe zostaną zabrane jutro (zdjęcia)

5 komentarzy

  1. Jakiś wiosenny wysiew domowych ninja….
    Słabe chłopaczki na kobiety z rękami..

  2. A biedroń ka wolny chodzi

  3. Góra za 2 tygodnie wyjdzie,bo matka mu wybaczy i wycofa swe oskarżenia wobec syna.Wiem bo prowadzę.

  4. A to kawał…… syna

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport