Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Uwierzyła, że hiszpański lekarz przyjedzie do niej z Kataru. Nie zobaczyła go, straciła prawie 100 tys. złotych

W sieci podawał się za hiszpańskiego lekarza i wyłudził od mieszkanki powiatu lubartowskiego 97 tys. złotych. Kobieta uwierzyła, że jej rozmówca przyjedzie do Polski i przesyłała mu pieniądze na podane dane. Niestety wszystko okazało się kłamstwem.

Do lubartowskich policjantów zgłosiła się mieszkanka powiatu z informacją, z której wynikało, że padła ofiarą oszustwa w Internecie. Kobieta relacjonowała, że poznała osobę podającą się za hiszpańskiego lekarza, pracującego w Katarze.

– Oszust kilka miesięcy temu nawiązał kontakt z 56-latką przez portal społecznościowy. Opowiadał kobiecie historię swojego życia, że ma dzieci i jest wdowcem. W rozmowie potwierdził, że chciałby poznać 56-latkę na żywo i przyjechać do Polski. Kobieta uwierzyła w te zapewnienia. Przeszkodą była firma, w której lekarz miał być zatrudniony. Na jego prośbę, 56-latka wysłała „do firmy” informację, że zaprasza „lekarza” do siebie do Polski. Po takim zgłoszeniu wyjazd miał być już zapewniony – relacjonuje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka z lubartowskiej Policji.

Kobieta miała wstępnie pokryć koszty zastępstwa w pracy „lekarza”, a także opłaty związane z przyjazdem. Firma rozpatrzyła prośbę kobiety, jednakże trzeba było uiścić opłatę w wysokości 2500 euro.

– Pieniądze 56-latka wysłała systematycznie na wskazane przez oszusta rachunki. Łącznie w kilku przelewach kobieta straciła 97 000 złotych – dodaje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka.

26 komentarzy

 1. Miał być hiszpański lekarz a okazał się rumuńskim handlarzem dywanami.

  Współczuję straty oraz małego pomyślunku.

  Nie wierzę, że ta Pani ciężko zarobiła te pieniądze aby je ot tak oddać i nie mieć do nich nomen omen za grosz szacunku.

 2. Wizyta lekarza kosztuje , teraz jej została wizyta u psychiatry ale dużo tańsza

 3. Dr Alvaro widocznie lepszy niż dr Oetker

 4. I tacy ludzie mają prawa wyborcze…

  • Na przestrzeni wielu lat jest już tyle podobnych przypadków będących przestrogą, że ludzie (głównie dotyczy to kobit) powinni odnosić się do takich ogłoszeń z rezerwą. A skoro dalej się nie odnoszą, policja nie powinna się zajmować ściganiem takich gagatków, podobnie jak straż pożarna od wielu już lat nie przyjeżdża ściągać kotki z drzew. Chcącemu nie dzieje się krzywda!;-)

 5. Są trzy pytania które mnie nurtują od zawsze w tych rozkochanych kobietach, jak one wyglądają, skąd mają takie kwoty i jaką na tym komisariacie świecą facjatą, czy to jest rozczarowanie, złość, a może dalej mają motylki.

 6. jołostwo w powiatach straszne , dziś już druga hahahahahahaha

 7. Dlaczego zgłasza jako przestępstwo,przecież została zrobiona na hiszpana? czy nie o to jej chodziło?

 8. „Szkoda że niemieckim lekarzom nikt nie ufa”- D. Tussk

 9. Teraz lekarz juzpani niepotrzebny. Nie ma kasy nie ma problemu

 10. Na tę okazję przeczytajcie sobie fraszkę Kochanowskiego O doktorze Hiszpanie. Ma pewnie z 500 lat, a wciąż bawi.

Dodaj komentarz

Z kraju