Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Tajemniczy samolot rozbił się w lesie. Na nietypowe znalezisko natrafili pracownicy nadleśnictwa (zdjęcia)

Pracownicy Nadleśnictwa Chełm w jednym z leśnictw przylegającym bezpośrednio do wschodniej granicy naszego kraju natrafili na nietypowe znalezisko. Po wstępnej analizie okazało się, że to zdalnie sterowany samolot należący do przemytników.

Na nietypowe znalezisko natrafili na początku bieżącego roku pracownicy Nadleśnictwa Chełm w jednym z leśnictw przylegającym bezpośrednio do wschodniej granicy naszego kraju. Na ziemi leżał rozbity, zdalnie sterowany samolot, zaś jego jeden z elementów znajdował się w koronie drzew.

Wstępne oględziny wykazały, że mimo niewielkich rozmiarów, maszyna ta służyła do transportu niedozwolonych środków. Lekka konstrukcja samolotu umożliwiała przelot na dłuższych dystansach, który był możliwy do przeprowadzenia dzięki zaawansowanej elektronice znajdującej się na pokładzie, m.in. w postaci wysokowydajnych akumulatorów, silników elektrycznych i technologii GPS).

– Jak widać pomysłowość przemytników nie zna granic. Straż Graniczna i inne służby mundurowe odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa publicznego coraz częściej spotykają się z tego typu próbami nielegalnego transportowania towarów. W opisywanej sytuacji najprawdopodobniej zawiodła elektronika, przez co maszyna nie dotarła do miejsca docelowego – informuje inspektor Straży Leśnej w RDLP w Lublinie, Marek Dziaduszyński, którego zdaniem jest to jeden z wielu przypadków uzasadniających konieczność wyposażania Straży Leśnej w nowoczesny sprzęt pozwalający na monitorowanie terenów leśnych administrowanych przez Lasy Państwowe.

– W obliczu zagrożeń z jakimi przychodzi mierzyć się w codziennej pracy strażnikom leśnym nieodłącznym elementem pomagającym nam w ich skutecznym zwalczaniu jest wysokiej jakości monitoring mobilny, który od pewnego czasu znajduje się na wyposażeniu posterunków Straży Leśnej. Opisywany przypadek wskazuje również na potrzebę zacieśniania współpracy pomiędzy naszą formacją a innymi służbami mundurowymi odpowiedzialnymi za zapewnienie porządku publicznego – dodaje Marek Dziaduszyński.

Tajemniczy samolot rozbił się w lesie. Na nietypowe znalezisko natrafili pracownicy nadleśnictwa (zdjęcia)

Tajemniczy samolot rozbił się w lesie. Na nietypowe znalezisko natrafili pracownicy nadleśnictwa (zdjęcia)

(fot. LP)

24 komentarze

  1. antek był i stwierdził że tam wchodzi dwie paczki czyli norma , czyli legal , kazał wołac jak bedzie paleta

    • A jeśli tam wejdzie 2kg np amfetaminy? To gra warta ryzyka. Amfa w UE droga, bo inflacja. Wiadomo wszystko drożeje.

  2. Boeing 787-8 Dreamliner – nielot z LOT 😛

  3. widac nie raz zaliczyl glebe poklejony tasma teraz sa modne drony do tego

    • To jest samoróbka. Kto się będzie przejmował wyglądem jak to ma przenosić kontrabandę tylko a nie brać udział w pokazach lotniczych.

  4. Oddać chłopakom do klubu modelarskiego. Niech mają.