Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rodzina szukała 97-latka, jego zwłoki leżały między drzewami w sadzie. Ustalono już przyczynę zgonu

Zwłoki 97-latka znaleziono w sadzie, tuż obok jego domu. Wcześniej rodzina zaalarmowała policję o zaginięciu mężczyzny.

W niedzielne popołudnie do mieszkającego samotnie 97-letniego mieszkańca gminy Annopol przyjechali w odwiedziny jego najbliżsi. Kiedy weszli do domu, mężczyzny tam jednak nie było. Z uwagi na niezamknięte na klucz drzwi podejrzewali, iż wyszedł on na chwilę do któregoś z sąsiadów.

Kiedy jednak mężczyzna przez dłuższy czas nie wracał, rozpoczęli jego poszukiwania. Te nie przyniosły skutku. W końcu o wszystkim powiadomiona została policja. Funkcjonariusze postanowili jeszcze dokładnie sprawdzić całą posesję, oraz przyległe do niego tereny. Niebawem w pobliskim sadzie zauważyli leżącego na ziemi 97-latka. Już nie żył.

Przeprowadzone przez biegłego lekarza medycyny sądowej oraz technika kryminalistyki oględziny, które nadzorował prokurator wykazały, że mężczyzna zmarł w wyniku wychłodzenia organizmu. Teraz prowadzone są czynności zmierzające do wyjaśnienia szczegółowych okoliczności zdarzenia.

Wiadomo już, że 97-latek pomimo swojego wieku, funkcjonował samodzielnie i nie potrzebował pomocy przy codziennych czynnościach. Pomimo tego, bliscy regularnie go odwiedzali, opiekowali się nim i na bieżąco dowozili mu niezbędne rzeczy.

(fot. archiwum/zdjęcie ilustracyjne)

3 komentarze

  1. 97 lat… piękny wiek… do sety mógł dociągnąć…
    Świeć Panie nad Jego duszą.

  2. Wyrazy współczucia dla rodziny

  3. Tydzień temu powiedział rodzinie, że drapało go w gardle, więc pewnie Omicron go zabił.