Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Radary i azyle dla pieszych. Poprawią bezpieczeństwo na przejściach, gdzie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji

W sześciu miejscach na terenie Lublina, w których dochodzi do licznych wypadków i kolizji z udziałem pieszych, zaplanowano budowę azyli oraz radarów z wyświetlaczami wskazującymi prędkość. W kolejnych lokalizacjach powstaną dodatkowe elementy uspokojenia ruchu.

38 komentarzy

 1. jeżeli radar bez konsekwencji to skoda pieniędzy – będą bić rekordy – kto więcej wyciągnie

  • I będą sobie foty z tą czerwoną buźką na fejsa i insta wrzucać. Jak drogowy bandyta nie poczuje po kieszeni, to nie zrozumie. Taki naród.

  • To jest dla mnie niepojęte.
   Nie karze się za ewidentne wykroczenie, bo CEPIK nie daje rady, bo zbyt wielu kierujących olewa przepisy.
   Więc, jeżeli jutro zbyt wielu klientów dokona kradzieży do 400PLN (jeszcze wykroczenie) lub wszyscy rowerzyści zaczną jeździć po pijaku, to „państwo” może też oleje te „nieżyciowe” przepisy i będzie można sobie kraść bezkarnie czy jeździć nawalonym rowerem.
   W wielu innych wykroczeniach np: jazda rowerem po chodnikach, zielona strzałka, STOP, telefon, parkowanie na chodnikach już dawno nastąpiła anarchia.

   Kraj Paradoksów. Od rowerzystów wymaga się OC, tachografów i gaśnic, a latanie setką po mieście uchodzi bezkarnie.

   • Wracaj do siebie, jak się nie podoba !

    • Gdzie do siebie?
     Na wschód – tam właśnie zamordyzm drogowy. Czyli to co wymieniłem: Prawo silniejszego. Olewane przepisów. Cwaniactwo drogowe. Czyli to przeciwko czemu protestuję.
     Na zachód: Karanie za przekroczenie prędkości o 4km/h ale teżź mityczne autobany bez limitów i broody na któyrych piesi nie mają pierwszeństwa (a pomimo tego nikt ich nie rozjeżdża na jezdni).
     Na północ – to samo co powyżej plus mandaty po 500.000 E.
     Gdzie mnie wysyłasz?

     • Czy pod Włodawę, gdzie przetrzepią mnie na rowerze, bo nie mam dzwonka? Gdy tymczasem pijana młodzież w 20-letnich aŁdicach czy czarne SUWy (nowe roczniki) będą sobie latać po wsi setunią.

 2. 25 m przed przejściem co 5 m znaki informujący o innych informacjach ostrzegających przed szalonymi pieszymi .W okresie letnim by nie uniknąć utonięć na plaże przynosimy ze sobą wannę o ile będziemy się chcieli wykąpać. A może za unijne pieniądze ( ukradzione podstępnie innym krajom) kupić zestaw kąpielowy dla każdego plażowicza.

  • Nawet najbardziej szalony pieszy/rowerzysta/hulajnogista nie da rady być potrąconym na PdP, jeżeli kierujący poruszający się jezdnią (rowerzyta,hulajnogista,kierowca) zachowa się prawidłowo w rejonie PdP.

 3. Też korzystam

  Prawda jest taka że piesi nie zwracają uwagi jak wchodzą na przejście dla pieszych. Na pewniaka wchodzą. Nawet nie patrzą czy coś jedzie. Bo to im się należy. Mam na myśli 90%korzystających. Młodzież to już w ogóle nie patrzy gdzie są. Telefon w ręku lub przy uchu i cyk wchodzą na przejście. Rzadko spojrzą czy jedzie jakiś pojazd. Chyba się boją że ominie coś. Zatem apeluje żeby przed przejściami zamontować jakieś zagłusza że sygnału telefonów komórkowych . Gwarantuje że statystyka wypadków się poprawi. Zmniejszy się o ilość potrąceń itp.

  • Ale z czym masz problem, bo wygląda na to ze doskonale widzisz tych pieszych, a nawet ich telefony, to jaki masz problem z udzieleniem im naleznego pierwszeństwa. Ach zapewne za szybko jedziesz i nie dasz rady się zatrzymać przed pdp, ale to TY masz zmienić sposób jazdy, 2 lata mija od zmiany przpisów, a efekty zdecydowanie niewystarczające po stronie kierowców oczywiście.

   • Napisał o głupocie pieszych A nie że on ma problem z udzieleniem pierwszeństwa pieszym

 4. Lepiej edukować pieszych, bo niektórzy nawet nie spojrzą czy samochód jedzie i pchają się na przejście jak święte krowy

 5. No pewnie że się zgadza, ja zawsze mam rację.
  Co rondami? Łosiom też powinni wstawić radary z jaką prędkością wbiegają na ulicę, a najlepiej postawić im tablice z napisem by tego nie robiły, bo to niebezpieczne.

 6. Studętkom jezdem, to se tak myślem, że;

  Dla osób z dysfunkcją wzroku, tylko wypustki, a z dysfunkcją mózgu cała reszta urządzeń.
  Prawidłowo, bo idiotów jest zdecydowanie więcej.

 7. Chociaż jestem pusta (bo z po) to dawno mówiłam że to skończy się utrudnieniami, zwężeniami, 30/h. Czas burole nauczyć się jeździć. Inni normalni kierowcy cierpią przez ułanuf z podlubelskich wsiów i patoli w czapeczkach.

 8. A kiedy wkoncu piesi zaczną się rozglądac zanim wlezą na jezdnię jak świete krowy ????????

  • Może jeszcze pomachąc mają, chociaż fakt że nieraz tylko machanie może spowodowac ze kierowca zareaguje. Zmień swoje zachowanie lepiej, bo najpewniej masz za dużo na liczniku i to jedyna przyczyna tego ze masz problem z pieszymi.

 9. Ja bym pozwolił jeszcze pieszym przechodzić na czerwonym – ale tylko tym co będą głosowali na PiS jako dodatkowy bonus za głosowanie.

 10. Super dzięki PiS żyje się lepiej

Dodaj komentarz

Z kraju