690 680 960

Przejechał z truskawkami pół Europy, wpadł przed granicą. Miał w ciężarówce wyłącznik tachografu (zdjęcia)

Funkcjonariusze z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie w kontrolowanej ciężarówce ujawnili wyłącznik tachografu. Białoruski pojazd przemierzył pół Europy, a jego kierowca wpadł podczas kontroli na krajowej 19.

Inspektorzy transportu drogowego z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali na drodze krajowej nr 19, do rutynowej kontroli pojazd, którego ograniczenia w ruchu nie dotyczyły – białoruską chłodnię przewożącą świeże truskawki z Grecji na Białoruś.

Jak się okazało, prawie nowy pojazd miał zamontowany nielegalny wyłącznik tachografu umożliwiający rejestrowanie okresu odpoczynku w czasie gdy pojazd był w ruchu. Ciężarówkę skierowano do uprawnionego warsztatu, gdzie potwierdzono przypuszczenia kontrolujących, a następnie doprowadzono system tachografu cyfrowego do stanu zgodnego z obowiązującym prawem, by pojazd mógł kontynuować swą dalszą podróż.

Kara pieniężna dla przedsiębiorcy, za ujawniony proceder, może zbliżyć się do kary maksymalnej tj. 10.000 złotych w związku z czym pobrano stosowną kaucję. Dodatkowo przedsiębiorca będzie musiał pokryć koszty pracy warsztatu, w tym wymiany tachografu na urządzenie prawidłowe.

(fot. WITD)

4 komentarze

  1. Każda ciężarówka ma wyłącznik lub jeździ na magnesie.

  2. Zenek kierowca ŻUKa

    Nie każda tylko większość

  3. bo powinny być światłowody i problem by się rozwiązał sam

  4. Powinno być 100.000pln kary dla ruskiego dziadtransa.

Kursy walut

  • USD 4.4325zł 1.12%
  • GBP 5.3212zł 0.85%
  • EUR 4.7476zł 0.6%
  • CHF 4.7856zł 0.84%

Polub nas