Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Prezes PiS wskazywał, że Mariusz Kamiński był torturowany. Lubelski sąd umorzył postępowanie

Sąd w Lublinie zajmował się dziś sprawą przymusowego karmienia Mariusza Kamińskiego. Sędzia postanowił o umorzeniu postępowania.

W poniedziałek Sąd Apelacyjny w Lublinie zajmował się sprawą przymusowego karmienia Mariusza Kamińskiego. Były minister spraw wewnętrznych i administracji i poseł z naszego regionu po tym, jak został skazany w tzw. aferze gruntowej i trafił do Aresztu Śledczego na warszawskim Grochowie rozpoczął protest głodowy. Kontynuował go w radomskim areszcie.

Z uwagi, iż zgodnie z prawem osadzony nie może odmawiać posiłków, radomski sąd podjął decyzja o przymusowym karmieniu polityka. Biegli wskazali, ża dalsze prowadzenie głodówki w połączeniu z problemami zdrowotnymi Kamińskiego, stanowi dla niego zagrożenie dla życia i zdrowia. Syn skazanego polityka Kacper Kamiński informował o zastosowaniu metody wprowadzania sondy przez nos.

Wówczas adwokat Mariusza Kamińskiego złożył do Sądu Apelacyjnego w Lublinie zażalenie na decyzję o przymusowym karmieniu. Jak wyjaśniał, stan zdrowia jego klienta był wówczas stabilny oraz dobrowolnie przyjmował on płyny i elektrolity, dzięki czemu jego waga utrzymuje się na normalnym poziomie. Dlatego też wskazywał, iż przymusowe karmienie nie było potrzebne.

Po wyjściu Kamińskiego na wolność do sprawy odniósł się także prezes Prawa i Sprawiedliwości. Zakomunikował, że Mariusz Kamiński podczas pobytu w więzieniu był torturowany. Chodziło właśnie o zastosowaną procedurę przymusowego karmienia. Jak oświadczył, jest przekonany, że decyzja o tym na pewno zapadła na samej górze i podjął ją Donald Tusk. Zapowiadał też podjęcie kroków prawnych przeciwko polskiemu rządowi.

Tymczasem dziś lubelski Sąd Apelacyjny w Lublinie podjął decyzję o umorzeniu postępowanie w sprawie przymusowego karmienia Mariusza Kamińskiego. Jak wskazywał sędzia, skazany polityk decyzją prezydenta RP wyszedł na wolność, w związku z czym nie jest wobec niego stosowane przymusowe leczenie i karmienie. Dlatego też nie występują względy formalne, aby kontynuować postępowanie.

51 komentarzy

 1. A zdążyli zapoznać się ze sprawą

  • Wódki by nie odmówił

   A z czym się tu zapoznawać, to sąd ma spędzać tygodnie nad każdym głodujacym alkoholikiem?

   • dlatego nie będzie zajmować się tobą – teraz.

   • Co im chcesz tłumaczyć ? Przecież pis nie przyzna że to alkoholik a jak pis czegoś nie mówi to przecież tego nie ma, oni żyją jeszcze starą tvp i pr.

    • Bez szczujni TVP pisowi spadło poparcie, ahahaha kochany pułkownik sygnał wyłączył a oni jak dzieci we mgle.

 2. Tortury, to słuchanie bredni tego pisowskiego zgreda. Na szczęście Sienkiewicz wyłączył dziadowi sygnał.

 3. Gondol Jerzy z Nadwisły

  Prezes PiS wskazywał, że Mariusz Kamiński był torturowany. Lubelski sąd umorzył postępowanie
  No to se Wysoki Sąd nagrabił u „maluszka”. Niech no on tylko, nie daj Boże, wróci do władzy…

 4. Po odsunięciu Dudu z urzędu wsadza ich wszyskich do więzienia. Kaczyński chciał zbudować Smoleńsk 2.0 ale nieudolnie:-) . Planował on zrobić z Wąsika i Kamińskiego męczenników, będziemy czekać na ich beatyfikację przez sektę Rydzyka. W czasie swoich rządów wielokrotnie łamali przepisy prawa znajdzie się kolejny powód by zamknąć ich w więzieniu. Osadzenie ich to kwestia czasu.
  ***** opozycję i konfederację!!!!!

 5. Najlepiej pozabijajcie się więcej dla nas będzie darmozjady i nieroby.

Dodaj komentarz

Z kraju