Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pożar budynku w Kalinówce. Z ogniem walczą cztery zastępy strażaków (zdjęcia, wideo)

Płonie parterowy budynek mieszkalny w Kalinówce. Od dłuższego czasu nieużytkowany. Na miejscu działają strażacy z Lublina, Wilczopola i Mętowa.

Pożar budynku przy ul. Modrzewiowej w Kalinówce koło Lublina został zauważony w piątek około godziny 16:30. O wszystkim zaalarmowana została straż pożarna. Na miejscu interweniowała również policja.

Jak się okazało, ogniem objęty był parterowy budynek mieszkalny. Jak nas poinformowano, to pustostan. W akcji gaśniczej biorą udział cztery zastępy strażaków z Lublina, Wilczopola i Mętowa.

Na chwilę obecną działania ratowników dobiegają końca. Nie ma informacji, aby w zdarzeniu ktokolwiek ucierpiał. Trwa też ustalanie przyczyn pożaru.

(fot, wideo – lublin112)

6 komentarzy

 1. Jak się spali, będzie mniejszy koszt rozbiórki?

  • To jest tak jak ja kilka dni temu podpowiadałem przy okazji innego pożaru: jak nie masz kasy na rozbiórkę, podpal… przyjadą dzielni druhowie i to co zostanie po ich gaszeniu, rozbiorą.
   Przecież nie na darmo do małej chałupki dysponuje się 5 zastępów.

 2. Po . UJ to gasić

 3. Chichot losy bzdury piszesz ,Straż Pożarna nie jest od rozbierania budynków ,ugaszą co mają ugasić i odjeżdżają . Podpalać to sobie można jak budynek na pustkowiu stoi ,u mnie Straż dojeżdża w 4 minuty .

  • No i co z tego, że wasza straż dojeżdża w 4 minty jak okolicznym OSP zajmuje to znacznie więcej czasu, zanim zbierze się 5-7 zastępów i zaczną sobie wzajemnie przeszkadzać, a może nawet kłócić się o prawo użycia sikawki.
   A codo gaszenia… zauważ, że tylko część strat powoduje pożar, resztę zalewa woda z sikawek, lana bez umiaru, a często nie tam gdzie akurat się pali.
   Ponieważ nasi dzielni strażacy chyba w tym wieku jeszcze nie opanują sztuki gaszenia innymi środkami jak woda.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo