Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Poważny wypadek na przejeździe kolejowym. Pociąg roztrzaskał pojazd dostawczy (zdjęcia)

W piątek po południu na przejeździe kolejowym pomiędzy miejscowościami Stawki a Antoniówka doszło do zderzenia pociągu z pojazdem dostawczym. W rejonie wypadku zablokowany jest szlak kolejowy.

54 komentarze

  1. Bus na suwak jechał.

  2. Proszę redakcję o zainteresowanie się i nagłośnienie sprawy przejazdu kolejowego w Motyczu (stacja Motycz Leśny) widoczność na przejeździe jest okropna, nie widać pociągu, zasłania go wysoki peron. Trzeba praktycznie wyjechać na tory aby upewnić się czy nie jedzie pociąg. Strach pomyśleć co będzie jak przywrócą szybki ruch pociągów i zawiodą rogatki, w końcu to tylko urządzenie.

  3. Kierowca nie widział pociągu. Nie widział też torowiska dochodzącego łukiem, gdyż widok zasłaniał pasażer. Dewiza; nie widzisz, nie jedź, nie raz uchroniła mnie przed niewidzialnym. Kolej zaplanowana pod pociągi pancerne- pełna zakrętów.

  4. Niech jeszcze kolej ogranicza używanie sygnałów dźwiękowych przez maszynistów to będzie więcej takich wypadków. Już podobno jest jakieś zarządzenie.

    • KB. Masz rację. Niestety wszystko przez skargi ludzi mieszkających przy torach. Pobudowali się blisko linii kolejowej, a teraz płaczą, że pociągi im spać nie dają, a coś mi się zdaje, że kolej tu była wcześniej. Wiemy jakich mamy prawodawców, zrobią wszystko, żeby się wyborcom przypodobać. Tak jak w Miłocinie, miał być wiadukt, ale pan ważny urzędnik nie życzy sobie nasypu koło domu i dalej mamy przejazd w poziomie szyn, tylko bez dróżnika, a kategorii B z samoczynnym systemem przejazdowym (na razie jeszcze nie działa).

Z kraju

Sport