690 680 960

Poważny wypadek na przejeździe kolejowym. Pociąg roztrzaskał pojazd dostawczy (zdjęcia)

W piątek po południu na przejeździe kolejowym pomiędzy miejscowościami Stawki a Antoniówka doszło do zderzenia pociągu z pojazdem dostawczym. W rejonie wypadku zablokowany jest szlak kolejowy.

Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 13:00 na pograniczu województw lubelskiego i podkarpackiego. Pomiędzy miejscowością Stawki w gminie Potok Wielki w powiecie janowskim a Antoniówką w gminie Zaklików w powiecie stalowolskim pociąg zderzył się z samochodem dostawczym. Wypadek miał miejsce na przejeździe kolejowym.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Zadysponowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak nam poinformowano, w wypadku poszkodowane zostały dwie osoby, które z poważnymi obrażeniami przetransportowano do szpitala. Jest to kierowca i pasażer auta.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Szlak kolejowy Lublin – Stalowa Wola w miejscu wypadku jest zablokowany.

Poważny wypadek na przejeździe kolejowym. Pociąg roztrzaskał pojazd dostawczy (zdjęcia)

Poważny wypadek na przejeździe kolejowym. Pociąg roztrzaskał pojazd dostawczy (zdjęcia)

Poważny wypadek na przejeździe kolejowym. Pociąg roztrzaskał pojazd dostawczy (zdjęcia)

(fot. nadesłane Mateusz – dziękujemy!)

54 komentarze

  1. Bus na suwak jechał.

  2. Proszę redakcję o zainteresowanie się i nagłośnienie sprawy przejazdu kolejowego w Motyczu (stacja Motycz Leśny) widoczność na przejeździe jest okropna, nie widać pociągu, zasłania go wysoki peron. Trzeba praktycznie wyjechać na tory aby upewnić się czy nie jedzie pociąg. Strach pomyśleć co będzie jak przywrócą szybki ruch pociągów i zawiodą rogatki, w końcu to tylko urządzenie.

  3. Kierowca nie widział pociągu. Nie widział też torowiska dochodzącego łukiem, gdyż widok zasłaniał pasażer. Dewiza; nie widzisz, nie jedź, nie raz uchroniła mnie przed niewidzialnym. Kolej zaplanowana pod pociągi pancerne- pełna zakrętów.

  4. Niech jeszcze kolej ogranicza używanie sygnałów dźwiękowych przez maszynistów to będzie więcej takich wypadków. Już podobno jest jakieś zarządzenie.

    • KB. Masz rację. Niestety wszystko przez skargi ludzi mieszkających przy torach. Pobudowali się blisko linii kolejowej, a teraz płaczą, że pociągi im spać nie dają, a coś mi się zdaje, że kolej tu była wcześniej. Wiemy jakich mamy prawodawców, zrobią wszystko, żeby się wyborcom przypodobać. Tak jak w Miłocinie, miał być wiadukt, ale pan ważny urzędnik nie życzy sobie nasypu koło domu i dalej mamy przejazd w poziomie szyn, tylko bez dróżnika, a kategorii B z samoczynnym systemem przejazdowym (na razie jeszcze nie działa).

Kursy walut

  • USD 4.3485zł 0.69%
  • GBP 5.298zł 0.37%
  • EUR 4.6077zł 0.4%
  • CHF 4.7657zł 0.39%

Polub nas