Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Poranne kolizje i wypadki. Marznące opady dały się we znaki kierowcom (zdjęcia)

Poranne marznące opady dały się we znaki kierowcom poruszającym się drogami powiatu parczewskiego. Doszło do kilku groźnych zdarzeń drogowych, poważnie uszkodzonych zostało kilka pojazdów.

Do pierwszego zdarzenia doszło przed godziną 8 w miejscowości Rudno, na drodze wojewódzkiej nr 813. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierująca pojazdem marki Volkswagen 19–letnia mieszkanka gminy Wohyń na prostym odcinku drogi nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze i zjechała do przydrożnego rowu.

Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Kierująca była trzeźwa i podróżowała sama. Z uwagi na uszkodzenia pojazdu mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Kolejne dwa zdarzenia miały miejsce na drodze wojewódzkiej nr 815 na trasie Parczew-Przewłoka. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że kierująca pojazdem Opel 37-letnia mieszkanka gminy Jabłoń na oblodzonej powierzchni nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i zjechała do rowu, a następnie dachowała. Kierująca była trzeźwa i podróżowała sama. Doznała jedynie ogólnych potłuczeń. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, zaś sprawczynię kolizji ukarali mandatem karnym.

Około 100 metrów od tego zdarzenia doszło do kolizji dwóch pojazdów osobowych. Kierujący pojazdem marki Audi 54-letni mieszkaniec Parczewa również nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku jezdni w trakcie manewru hamowania doprowadził do utraty przyczepności i obrotu swojego pojazdu wokół własnej osi, który następnie uderzył w jadący w przeciwnym kierunku pojazd marki Renault.

Kierująca renault 26-letnia letnia mieszkanka gminy Siemień w wyniku zdarzenia została zepchnięta na pobocze drogi. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Kierujący samochodami byli trzeźwi i podróżowali sami. Sprawca kolizji za spowodowanie zagrożenia w ruchu został ukarany mandatem karnym. Zatrzymano również dowody rejestracyjne obu pojazdów.

Poranne kolizje i wypadki. Marznące opady dały się we znaki kierowcom (zdjęcia)

Poranne kolizje i wypadki. Marznące opady dały się we znaki kierowcom (zdjęcia)

(fot. Policja Parczew)

12 komentarzy

  1. przednie napędy są niebezpieczne

Z kraju