Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024
690 680 960
690 680 960

Podawał się za Amerykanina z Afganistanu, chciał 10 tys. złotych. Pracownica banku wyczuła oszustwo

Dzięki czujności pracownicy banku mieszkanka Świdnika nie straciła 10 tys. złotych. Policjanci ustalają teraz kim jest tajemniczy Amerykanin z Afganistanu.

53-letnia mieszkanka Świdnika w ciągu ostatniego tygodnia przez Internet prowadziła rozmowę z rzekomym Amerykaninem stacjonującym w Afganistanie. Razem snuli plany na przyszłość. David obiecywał założenie wspólnej firmy w Polsce. Jednak, aby te marzenia się spełniły Amerykanin potrzebował od 53-latki 10 tys. złotych.

Kobieta uwierzyła wyznaniom mężczyzny i wybrała się do banku. Dokonując formalności przy przelewie, opowiedziała pracownicy o tym, co ją spotkało. Ta nabierając pewnych wątpliwości, dopytywała się o szczegóły sytuacji. Podejrzewając, że klientka może paść ofiarą naciągacza, doradziła jej by nie finalizowała tego przelewu i udała się na policję, bo rzekomy David najprawdopodobniej chce ją oszukać.

53-latka zgłosiła się na komendę, teraz policjanci ustalają dane sprawcy. Dzięki czujności pracownicy banku mieszkanka Świdnika nie straciła swoich oszczędności. Za usiłowanie oszustwa grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja)

Autor: redakcja

11 komentarzy

 1. Co te kobity mają w głowie ????

 2. To ile ona ma lat?53 , 63 .Stara rura a naiwna jak dziecko.
  I tacy decydują o samorządzie, powiecie i Polsce bo ma prawo wyborcze .Co za tępi ludzie ? źadnej rozwagi.

 3. Puszka_Pandory

  Następna „mądra”

 4. fajny, amerykanski taki.

  Oj, a może faktycznie pan Amerykanin zakochał się w niej i postanowił rzucić wszystko i wyjechać do Polski dla swojej nowej miłości? Oh, wy wszyscy twardo stąpający po ziemi redaktorzy i smutni pracownicy banków. Zwykła zazdrość przez was przemawia!

 5. Jak można zaufać komuś kogo nigdy nawet się nie widziało ?

 6. Szukałbym tego Amerykanina w okolicach New Delhi. A panią zapraszam do siebie za darmo. Mogę odgrywać nawet rolę Amerykanina z Białego Domu.

 7. nastoletni przekwit, co chcecie?

 8. zastanawiam się co trzeba mieć w glowie ,a raczej czego nie mieć ,żeby być tak glupim i dać sie nabrać na takie numery o których „trąbi ” sie w mediach …i wychodzi mi że trzeba po prostu mieć mózg na poziomie kilkuletniego dziecka

 9. Grzegorz z Chetyna

  Czegoś tu nie rozumiem. Karalne jest podawanie sie za żołnierza lub kosmonautę? Czy próba pożyczenia pieniędzy? Kto mu udowodni ze nie chciał. sie z nią spotkać i oddać kasę? Jaki dostanie zarzut?

 10. Prowadziła z nim rozmowę w ciągu ostatniego tygodnia i snuli plany na przyszłość… Po tygodniu pisania? 😀

Z kraju