Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany wjechał seatem w latarnię, wszystko widział policjant po służbie

Kierujący seatem 53-latek uderzył autem w latarnię na jednej z ulic Chełma. Jego nieudolne manewry zobaczył policjant będący poza służbą. Jak się okazało kierujący pojazdem miał w organizmie 2 promile alkoholu.

Na ulicy Narutowicza w Chełmie policjant z Wydziału Kryminalnego chełmskiej komendy, jadąc samochodem, zauważył seata, który uderzył w latarnię oświetleniową.

– Kierujący zaczął nieudolnie cofać. Wtedy funkcjonariusz zorientował się, że siedzący za kierownicą mężczyzna może być pod działaniem alkoholu. Zaparkował swoje auto i udał się w tamtym kierunku. Chwila rozmowy z kierującym, od którego wyczuł alkohol, potwierdziła jego przypuszczenia. Wyjął kluczyki ze stacyjki udaremniając mu dalszą jazdę. Na miejsce wezwany został policyjny patrol – relacjonuje komisarz Ewa Czyż z chełmskiej Policji.

Jak się okazało po badaniu alkomatem, 53-latek z Chełma miał w organizmie 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę oraz jego uprawnienia do kierowania pojazdami. Gdy wytrzeźwieje będą z jego udziałem wykonywane dalsze czynności procesowe.

– Za jazdę w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata oraz poważne konsekwencje finansowe – dodaje komisarz Ewa Czyż.

4 komentarze

  1. Może wszyscy policjanci powinni być po służbie bo jak widać po artykułach z L112 wtedy odnoszą największe sukcesy.

    • To ta służba jeszcze istnieje? Nie pamiętam, kiedy ostatnio widziałem patrol policji. Jakikolwiek. czy to pieszy, czy kontrolę drogową. Raz na miesiąc widzę tylko jak suszą na Mazowieckiego, albo AK.

      • Bo za komuny Milicja miała pilnować prządku, a nie myśleć, więc patrolowali. Teraz Policja ma myśleć a nie pilnować porządku więc siedzą poukrywani z telefonami na facebooku. Inaczej wygląda Policjant z telefonem niż z pałą.

  2. Lepiej jak wjechał w latarnię niż w jakiegoś człowieka pijaczyna

Dodaj komentarz

Z kraju